شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

انقلاب تخت‌های بیمارستانی در استان البرز

تخت بیمارستانی

سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز خاطر نشان کرد: در دو سال گذشته هزار و ۴۰۰ تخت به تخت های بیمارستانی استان اضافه شد، این در حالی است که تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت تنها ۶۵۰ تخت بیمارستانی در اختیار داشتیم که بیش از ۴۰ سال از عمر آن ها گذشته بود.

دکتر حمید درفشی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: با افزایش تعداد تخت های بیمارستانی در بیمارستان های استان البرز، میزان مراجعه های مردمی به بخش دولتی ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرد که در مقایسه با گذشته رقم بسیار قابل توجهی است.  علاوه بر کمبود تخت های بیمارستانی، بیمارستان های استان البرز فاقد بخش های درمانی مهم مثل بخش روانپزشکی، گوارش، جراحی، ارتوپدی عمومی و سرطان بودند و بیماران برای دریافت خدمات درمانی به تهران مراجعه می کردند که در واقع بار درمان به دوش تهران بود.  پس از اجرای طرح تحول سلامت تمام این بخش ها راه اندازی شدند و بیمارستان های استان البرز خدمات درمانی در اختیار بیماران قرار می دهند. 

وی با بیان این که در گذشته حتی بخش های NICU و PICU برای مراقبت های ویژه از نوزادان نیز در اختیار نداشتیم، ادامه داد: اگر هم داشتیم خیلی کم بود، اما پس از اجرای طرح تحول سلامت، دو بخش مراقبت های ویژه از نوزادان به بیمارستان امام علی اضافه، ۱۸ واحد تک نفره LDR زایمان  و حتی یک مرکز شبانه روزی دندانپزشکی نیز راه اندازی شد. علاوه بر این ها، سه بیمارستان نیز در دست احداث داریم که ساخت آن ها آغاز شده است که پس از راه اندازی ۹۰ درصد نیازهای درمانی بیماران را مرتفع خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز، نیاز این استان به افزایش امکانات درمانی را بیش از گذشته دانست و گفت: با این که با اجرای طرح تحول سلامت، گام های مهمی در جهت مرتفع کردن کمبودهای استان البرز برداشته شد، اما هنوز هم به خدمات بیشتری نیاز داریم. هم اکنون چهار دستگاه تصویربرداری CT SCSN  و MRI  در بیمارستان ها راه اندازی شده است، اما کافی نیست و به دستگاه های بیشتری نیاز داریم.