شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶

پلمپ ۱۱۴۴ مرکز متخلف مواد غذایی در ماه رمضان

پلمپ کردن

سلامت آنلاین- مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت ها و ایام خاص، از تعطیلی ۱۱۴۴ مرکز متخلف مواد غذایی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش سلامت آنلاین سیدرضا غلامی، درخصوص اهم اقدامات بهداشت محیط در برنامه سلامت ماه مبارک رمضان تا امروز، گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان، تعداد ۳۹ هزار و ۲۳۳ مورد از مراکز تهیه و توزیع زولبیا و شیرینی سنتی و ۱۲ هزار و ۳۶۹ مرکز تهیه آش و حلیم مورد بازدید ماموران بهداشت محیط قرار گرفته است. 

وی افزود: تعداد بازدیدهایی که از سایر مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی حساس صورت گرفت، ۱۷۶ هزار و ۲۱۹مورد بوده و در مجموع تعداد کل بازدیدهای انجام شده ۲۲۷ هزار و ۸۲۱ مورد است. 

غلامی بر سلامت مواد اولیه تهیه غذاها تاکید کرد و گفت: اینکه مواد اولیه تهیه غذاها از نظر مرغوبیت و سلامت چه وضعیتی داشته باشد، اهمیت زیادی دارد، لذا سلامت این مواد نیز مورد سنجش قرار گرفت و ۴۸ هزار و ۴۸۶ مورد مرکز از لحاظ عوامل محیطی و سلامت روغن، نمک و نیز از نظر بررسی آلودگی سطوح، با تجهیزات پرتابل بازرسی مورد سنجش قرار گرفت. 

 غلامی ادامه داد: یکی از وظایف کارشناسان بهداشت محیط در مراکـز بهداشتی درمانی، کلر سنجی و PH سنجی آب شرب به صورت روزانه است لذا از ابتدای ماه رمضان تعداد ۱۹۲ هزار و ۳۷۵ مرکز از نظر کلر آزاد باقیمانده آب مورد سنجش قرار گرفت و ۱۷ هزار و ۵۲۴ مورد نیز از نظر نمونه برداری میکروبی آب بررسی شد.

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت ها و ایام خاص خاطر نشان کرد: سنجش ها و بازدیدها در مراحل بعداز تهیه غذا نیز ادامه دارد. بنابراین ۱۰ هزار و ۲۱۳ مورد، نمونه برداری مواد غذایی از سطح عرضه را در برنامه داشتیم. 

وی گفت: بنابر بازرسی ها، ۲۰۸ هزار و ۱۴۴ کیلو گرم، مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی کشف و ضبط و معدوم شده است. 

  غلامی تصریح کرد: با توجه به امکان اطلاع رسانی تخلفات از سوی مردم، ۲ هزار و ۷۴۵ مورد از مراکز متخلف بهداشتی معرفی شده به مراجع قضایی ارجاع داده شدند و تعداد هزار و ۱۴۶ مورد مرکز متخلف بهداشتی تعطیل شد. 

وی گفت: تعداد ۲ هزار و ۳۵۵ مورد نیز بازدید مشترک با سازمانها و دستگاههای ذیربط از جمله سازمان تعزیرات، وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف ، نیروی انتظامی و سازمان دامپزشکی داشته ایم.(وبدا) 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.