یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱

اثر استنشاق بوی بنزین در کاهش رشد کودکان

کمبود ذخایر انرژی سوخت پمپ بنزین

سلامت آنلاین- محققان پس از انجام مطالعه‌ای جدید هشدار داده‌اند که بوکشیدن بنزین ممکن است به طور دائمی روی رشد کودکان اثر کاهشی بگذارد و در کسانی که عادت به استنشاق آن دارند هیچ راهی برای جبران آن حتی پس از توقف این عمل وجود ندارد.به گزارش سلامت آنلاین به نقل از زی‌نیوز، گروهی از محققان داده‌های جمع‌آوری‌شده از ۱۱۸ فرد مذکری را بررسی کردند که در دو جامعه بومی استرالیا زندگی می‌کردند.
به گفته محققان، بیش از ۸۶ نفر از این افراد عادت مزمن به استنشاق بنزین در دوره نوجوانی داشتند؛ مرحله‌ای از عمر که به طور کلی از ۱۳ سالگی شروع می‌شود.
پس از گذشت دو سال، معلوم شد آنهایی که عادت به استنشاق بنزین داشته‌اند به طور متوسط ۶ سانتی‌متر از همسالان دیگرشان که چنین عادتی نداشته‌اند کوتاه‌قدتر مانده‌اند.
در نتایج این تحقیق همچنین ذکر شده است که افزایش وزن طبیعی افراد مورد مطالعه نیز به دلیل عادت به بوکشیدن بنزین تحت تاثیر قرار گرفته است.
بدترین نتیجه استنشاق بنزین، مرگ ناگهانی ناشی از کمبود اکسیژن بیان شده است که در طبقه‌بندی مواد استنشاقی به عنوان مواد مضرتر از روانگردان‌هایی چون اکستازی، حشیش، ال‌اس‌دی، و جی‌اچ‌بی قرار دارد. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.