یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲

حذف انگشتان اضافی از پای دختر ۸ انگشتی هندی +تصاویر

عمل پای دهشت انگشتی دختر هندی

سلامت آنلاین- یک دختر ۱۸ ساله هندی که یکی از پاهایش دارای ۸ انگشت بود، سرانجام بعد از عمل جراحی توانست زندگی تازه‌ای را تجربه کند.

«راجوانت کائور» دختر ۱۸ ساله‌ای که در یکی از روستاهای شمالی هندوستان زندگی می‌کند به دلیل ناهنجاری شدیدی که در یکی از پاهای خود داشت قادر به راه رفتن نبود اما بعد از انجام عمل جراحی، اکنون می‌تواند مانند افراد عادی راه برود و در اجتماع ظاهر شود.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از دیلی‌میل، یک دختر هندی با داشتن ۸ انگشت روی یکی از پاهایش تقریبا نمی‌توانست راه برود تا این که یکی از پزشکان جراح او را تحت عمل جراحی قرار داد و با اصلاح این ناهنجاری، زندگی تازه‌ای به این دختر جوان بخشید.

این پای مشکلدار راجوانت حالتی کج پیدا کرده بود و علاوه بر دشوار کردن راه رفتن برای او، وی را در پیدا کردن کفشی مناسب نیز به دردسر انداخته بود. همه اینها باعث شده بود که اعتماد به نفس این دختر هندی بشدت تحت تاثیر قرار گیرد. پنج خواهر او که همگی سالم بودند، مجبور بودند همیشه به او کمک کنند. خانواده راجوانت نیز قادر به پرداخت هزینه‌های سنگین عمل جراحی پای او نبودند اما نهایتا یک پزشک خیر قبول کرد که این جراحی را برای او به طور رایگان انجام دهد.

بعد از عمل، همچنان این پای راجوانت حدود ۶ سانتی‌متر از پای دیگر کوچک‌تر مانده است اما اگرچه هنوز هم هنگام راه رفتن کمی می‌لنگد، بهبودی قابل توجهی پیدا کرده است.

به گفته پزشک معالج او، «راجوانت مبتلا به اختلال اورتوپدی نادر و مادرزادی بوده که باعث ایجاد هشت انگشت روی یکی از پاهایش شده بود. هفت انگشت بوضوح دیده می‌شد اما انگشت هشتم داخل پوست نهفته بود. ما ناهنجاری و بدشکلی ظاهری پای این دختر را اصلاح کردیم و انگشتان اضافه را نیز خارج کردیم تا پای او درمان شود».

راجوانت بعد از جراحی، به چند ماه فیزیوتراپی نیاز دارد تا بتواند راحت‌تر راه برود اما او سرانجام توانست برای اولین بار یک جفت کفش به پا کند. (سلامت آنلاین/ ترجمه: ندا اظهری)