دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰

یک متخصص پوست و مو به سلامت آنلاین توضیح داد

اصلاح یک باور غلط: بارداری موجب ریزش مو نمی شود

بارداری حاملگی

سلامت آنلاین- یک متخصص پوست و مو و زیبایی گفت: زنان نه تنها در دوران بارداری دچار ریزش مو نمی‌شوند، بلکه علاوه بر بهتر شدن رشد موی آن‌ها در این دوران، از موهای پر پشت‌تری هم برخوردار خواهند شد.

دکتر امیر هوشنگ احسانی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: از بین رفتن ریزش مو و پرپشتی موها در دوران بارداری به دلیل افزایش میزان ترشح برخی هورمون ها در این دوران است که تقریبا در ۸۰ درصد از مادران باردار دیده می‌شود.

وی گفت: البته امکان دارد فردی در دوران بارداری به علت کم خونی و کافی نبودن املاح طبیعی، ویتامین‌ها و کلسیم  مورد نیاز بدن دچار ریزش مو شود که این مساله ربطی به بارداری فرد ندارد. 

به گفته این متخصص پوست و مو و زیبایی با گذشت تقریبا چهار تا شش ماه پس از زایمان و با کم شدن برخی هورمون ها، رشد موها به حالت طبیعی برمی گردد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: البته امکان دارد فردی پس از دوران بارداری، دچار ریزش مو شود که این ریزش مو می تواند به دلیل کم خونی و کافی نبودن املاح طبیعی، ویتامین‌ها و کلسیم باشد که پس از بررسی علت آن، می توان برای جلوگیری از ریزش موها اقدام به درمان کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.