دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷

ستاره زیبایی؛ نوجوانی با یک بیماری نادر استخوانی +تصاویر

میشله داورت ناهنجاری مادرزادی کودک آمریکایی

سلامت آنلاین- یک دختر ۱۸ ساله که با نوعی بیماری نادر استخوانی به نام Osteogenesis Imperfecta متولد شده و در طول همین مقدار از عمرش نزدیک به ۹۰ مورد شکستگی استخوانی را تجربه کرده و حدود ۲۵ مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفته است، موفق شده نام و شهرتی در حوزه مد و زیبایی برای خود به دست آورد.


قد «میشله داورت» از اهالی میشیگان امریکا، فقط ۲ فوت و ۶ اینچ (۷۶/۲ سانتی‌متر) است اما به رغم وضعیتی که بیماری او گرفتارش کرده، پس از راه‌اندازی کانالی در یوتیوب موفق شده است نظر طرفداران زیادی را به توصیه‌های خود درباره آرایش، مد و زیبایی جلب کند.
به گزارش سلامت آنلاین به نقل از دیلی‌میل، میشله در این باره گفت: همین طور که بزرگ می‌شدم، احساس تنهایی زیادی هم داشتم؛ چراکه دیگران حتی تمایل و جرئتی در نزدیک شدن به من نداشتند. به همین دلیل، وقتی کوچکتر بودم، مثل استخوانهایم که همچون تکه‌های گچ فرومی‌ریخت، خودم هم خیلی راحت درهم می‌شکستم؛ اما اکنون که بزرگتر شده‌ام، شخصیت قوی‌تری پیدا کرده‌ام.
او اضافه کرد: گمان می‌کنم بچه‌ها در حالی که رشد می‌کنند واقعا از درک شرایط ناتوانند و به همین دلیل پیدا کردن دوست یا بودن در کنار دوستان کمی سخت است.


وی درباره انگیزه‌اش از راه‌اندازی کانالی در شبکه اجتماعی یوتیوب و فعالیت در زمینه زیبایی گفت: من همیشه فلیم‌هایی را می‌دیدم که از تماشایشان لذت می‌بردم. یک روز با خودم گفتم چرا خودم کسی نباشم که فیلم تهیه می‌کند و در شبکه‌های اجتماعی می‌گذارد؟ از سوی دیگر، شما هیچ‌وقت افراد معلول را در صنعت آرایش و زیبایی نمی‌بینید. بنابراین قصد کردم تغییری در این زمینه بدهم و کسی شوم که با چهره‌ای جدید وارد این عرصه شده. بدین گونه هم یکی از بهترین تصمیمات زندگی‌ام را عملی کردم.
این دختر جوان اکنون هم میله‌هایی فلزی را در اندام خود دارد و با استفاده از صندلی چرخدار کارهایش را انجام می‌دهد اما می‌گوید که اجازه نمی‌دهد وضعیتش او را عقب نگه دارد و مانع پیشرفتش شود. او همچنین در رشته بازاریابی تحصیل می‌کند. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.