دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

هیچ تخلفی در آزمون دستیاری اتفاق نیفتاده است

بهروز بنیادی

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: برای رسیدگی به اعتراضات و شکایت های داوطلبان به نتایج چهل و چهارمین آزمون دستاری پزشکی، با حضور نمایندگان داوطلبان، مسئولان وزارت بهداشت و چندین نفر از نمایندگان مجلس، در دو جلسه بررسی های لازم انجام شد و هیچ تخلف یا شائبه خاصی وجود نداشت.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر بهروز بنیادی، با بیان این مطلب، اظهار داشت: تنها نکته ای که در این جلسات مشهود بود این است که وزارت بهداشت باید قبل از برگزاری آزمونها، اطلاع رسانی دقیق تری به داوطلبان داشته باشد ولی هیچ تخلفی در آزمون دستیاری به اثبات نرسید.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون اساسی، شهروندان حق و حقوقی دارند و داوطلبان معترض نیز خواستار رسیدگی به نتایج این آزمون شدند و وزیر بهداشت هم به این موضوع توجه کردند که جای تقدیر و تشکر دارد و خوشبختانه مسائل بررسی شد و نتایج آن به اطلاع داوطلبان می رسد.

نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: داوطلبان معترض ابتدا برای اعتراض به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون بهداشت و درمان آمدند و با پیگیری این کمیسیون و وزارت بهداشت، جلسات رسیدگی به اعتراضات داوطلبان برگزار شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مهمترین محور اعتراضات داوطلبان، گفت: اولین اعتراض مربوط به کلید سوالات بود و برخی از آنها معتقد بودند که تعدادی از سوالات، اشکال دارد و در مورد ۱۰۰ سوال اعتراض داشتند که پس از بررسی های دقیق در این جلسات از سوی نمایندگان مجلس، داوطلبان، مجریان آزمون و مسئولان ارشد وزارت  بهداشت، مشخص شد که فقط دو سوال مشکل داشته  که یک مورد اشتباه تایپی بوده و سوال حذف شده بود و مورد دیگر نیز پاسخ سوال در یکی از دفترچه ها، به اشتباه درج شده بود که بلافاصله اصلاح شد.

بنیادی تصریح کرد: نتایج آزمون دستیاری در ۵ گروه درسی اعلام می شود و هر داوطلب در هر یک از این گروه های درسی، رتبه ای دارد و ضریب خاصی دارد و در ضرایب، تفاوت نمره ها وجود داشت

 وی افزود: داوطلبان در مورد رتبه کل نیز اعتراض داشتند که با توضیح مجریان آزمون، مشخص شد که مبنای انتخاب رشته، رتبه فرد در زیرگروه های ۵ گانه هستند و رتبه کل، ارزشی برای انتخاب رشته داوطلبان نخواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.