دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴

متخصصان در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کردند

تبلیغ «روغن‌ جامد سالم» دروغی بزرگ است

روغن جامد

سلامت آنلاین- یک متخصص تغذیه با بیان اینکه تبلیغ و ادعای«روغن‌ جامد سالم» دروغی بزرگ است، گفت: هرنوع روغن جامد برای سلامتی خطرناک است و مردم نباید تحت تاثیر این تبلیغات غیرواقعی قرار بگیرند.

دکتر سعید حسینی در گفتگو با سلامت آنلاین گفت: مصرف این روغن‌های جامد، به ویژه نوع حیوانی آن هنوز در ذهن خیلی از مردم جا افتاده است و هنوز عده ای از روغن های حیوانی برای طعم دادن به غذا استفاده می کنند. عده ای از مردم با پیروی از عادت های گذشته، به اشتباه گمان می کنند که روغن حیوانی، روغنی مقوی است.

به گفته این متخصص تغذیه، امروزه یکی از عمده عوامل بروز مشکلات قلبی و عروقی، مصرف روغن‌های جامد به ویژه از نوع حیوانی آن است. به همین دلیل هنوز هم تاکید بر مصرف روغن‌های مایع برای جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها به ویژه بیماری‌های قلبی می شود، زیرا این بیماری ها از عوارض مصرف روغن‌های جامد است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با توجه به این که هفت درصد انرژی روزانه ما را چربی طبیعی حیوانی موجود در لبنیات، گوشت قرمز و این نوع غذاها تامین می‌کند، بنابراین روغن‌های جامد به ویژه روغن‌های حیوانی دیگر سهمی از لحاظ ارزش غذایی به عنوان نیاز بدن به چربی حیوانی را برای ما نخوهند داشت. به همین دلیل مصرف این نوع روغن‌ها به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

تبدیل روغن مایع به جامد هم مضر است

همچنین دکتر آراسب دباغ، مقدم، متخصص علوم و صنایع غذایی نیز به سلامت آنلاین توضیح داد: عمده‌ترین مشکلی که در بحث مصرف روغن‌های جامد حیوانی مطرح است بحث کلسترول آن است اما حتی روغن‌های گیاهی که امروزه با روشی جدید طی فرایندی به روغن جامد تبدیل می‌شوند هم برای مصرف مناسب نیستند.

وی افزود: فرایندی که یک روغن مایع به جامد تبدیل می‌شود، «هیدروژاسیون» نام دارد و روغن حاصله که هیدروژنه نامیده می‌شود در طی فرایند تولید، اسید چرب ترانس در آن تولید می‌شود که برای سلامت انسان مضر است.

دباغ‌‎مقدم گفت: اگرچه در تکنولوژی جدید از روش نیمه هیدروژناسیون، روغن گیاهی به روغن نیمه جامد تبدیل می‌شود و چربی ترانس در آن تاحدی کاهش یافته است و مصرف آن نسبت به روغن حیوانی ارجحیت دارد اما مصرف هیچ یک از روغن ها به دلیل اثر گذاری منفی اسیدهای چرب ترانس روی سلامت بدن توصیه نمی‌شود.

این متخصص علوم و صنایع غذایی اظهار داشت: این نوع روغن‌ها در بدن به دلیل وجود اسید چرب ترانس علاوه بر ایجاد مشکلات قلبی و عروقی،  عامل بدخیمی (سرطان) نیز در بدن انسان نیز می شود. به همین دلیل مصرف روغن های جامد یا روغن های نیمه جامد به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.