یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲

یک کلینیک خودران با قابلیت تشخیص هوشمند بیماری +تصاویر

کلینیک خودران

سلامت آنلاینن- یک شرکت آمریکایی بتازگی وسیله نقلیه‌ای ساخته است که حکم کلینیک خودران را دارد و با حرکت به سمت بیمار، می‌تواند او را معاینه کرده و بیماری فرد را تشخیص دهد.به گزارش سلامت آنلاین، دیلی میل نوشت: شرکت Artefact در سیاتل یک کلینیک خودران روباتیک طراحی کرده که خود برای معاینه بیمار به سمت او می رود.
این طرح اولیه جدید به نام Aim با هدف استفاده از هوش مصنوعی برای ارتقای خدمات درمانی ارائه شده است. این طرح از دستگاه های هوشمند خانگی و همچنین یک اپلیکیشن موبایل برای ردیابی و بررسی اطلاعات بیمار استفاده می کند.
درصورت ساخت کلینیک خودران، بیماران می توانند به راحتی حتی بدون مراجعه به پزشک بیماری خود را تشخیص دهند.

این کلینیک مجهز به ترموگرافی، تصویربرداری و حتی تحلیل تنفس فرد است و در صورت لزوم می تواند حمل و نقل اضطراری بیمار را انجام دهد. Aim اطلاعات مربوط به دستگاه های مجهز اینترنت اشیا در خانه (مانند ساعت هوشمند یا ردیاب های سلامتی و آیینه های هوشمند) را می خواند.
علاوه بر تمام این موارد بیمار می تواند شرح حال خود را در یک اپلیکیشن موبایل ثبت کند و کلینیک نیز قابلیت تحلیل و بررسی آن را دارد.
در کنار این موارد کلینیک مجهز به حسگرهای فشار است که وزن، توازن بدن، قامت بدن و BMI فرد را کنترل می کند و می تواند تحلیلی آکوستیک از تنفس و ریتم ضربان قلب تهیه کند. (مهر)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.