چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در گفتگو با سلامت آنلاین

با چنگ و دندان طرح تحول سلامت را ادامه می‌دهیم

طرح تحول نظام سلامت

سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: بر خلاف برخی شایعات منتشر شده در فضای مجازی که طرح تحول سلامت را شکست خورده می پندارند، نه تنها این طرح شکست نخورده بلکه با چنگ و دندان آن را ادامه خواهیم داد.

دکتر منوچهر مهرام در گفتگو با سلامت آنلاین با اشاره به این که بیمارستان ها و مراکز درمانی قزوین ۱۶۱ میلیارد تومان مطالبه معوقه دارند، افزود: ۱۱ ماه است که سازمان های بیمه گر هیچ پرداختی نداشته اند. سازمان های بیمه گر در شرایطی از پرداخت مطالبات مراکز درمانی خودداری می کنند که بسیاری معتقدند بیمه ها به جای هزینه در بخش در درمان از این منابع در جهت سرمایه گذاری در سایر بخش ها استفاده می کنند. 

وی افزود: مخالفان اجرای طرح تحول سلامت همه جا مطرح می کنند پول این طرح به پزشکان اختصاص یافته، در حالی که این طور نیست و پزشکان با وجود همه سختی ها و به  تعویق افتادن کارانه های خود در حال خدمت رسانی به مردم هستند و منتقدان غیر منصفانه توسعه شبکه بهداشت و ساخت بیمارستان و تجهیز آنها را نمی بینند.  

وی ادامه داد:تسویه نشدن مطالبات باعث شده بیمارستانهای ما در تهیه دارو و تجهیزات درمانی با مشکلات متعددی مواجه شوند و شرکت ها دارو و ملزومات پزشکی در اختیارمان قرار ندهند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین عنوان کرد: شب گذشته سازمان تامین اجتماعی ۱۰ میلیارد تومان از معوقات دانشگاه را تسویه کرد و  با این مبلغ تا یک ماه می توان داروها و تجهیزات پزشکی بیماران را تهیه کرد و پس از این مدت باید ببینیم چه اقداماتی برای تسویه کردن باقیمانده مطالبات می توان انجام داد. 

مهرام خاطرنشان کرد: با وجود تمام فشارهای مالی که در این مدت متحمل شدیم، اطمینان می دهم اما طرح تحول سلامت روی زمین نخواهد ماند و همچون گذشته خدمات درمانی در اختیار مردم قرار خواهیم داد.