چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵

عضو شورای سیاستگذاری انجمن رادیولوژی ایران تاکید کرد:

ضرورت بروزرسانی وسایل و تجهیزات رادیولوژی

عکس رادیولوژی

سلامت آنلاین- یک عضو شورای سیاستگذاری انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به لزوم ایجاد مراکز جامع رادیولوژی در کشور گفت: بسیاری از مراکز رادیولوژی به دلیل مسائل و مشکلات پیش رو در آستانه ورشکستگی بوده و تعرفه‌ها و بدهی بیمه به این موضوع دامن زده است.
به گزارش سلامت آنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن رادیولوژی ایران، دکتر علی اکبر عامری با تأکید بر ضرورت اتحاد و همبستگی میان رادیولوژیست ها اظهارداشت: ایجاد مراکز جامع رادیولوژی در کشور امری مهم است که نباید مورد غفلت جامعه رادیولوژی قرار گیرد.
وی افزود: بهتر بود به جای فعالیت رادیولوژیست ها در مراکز کوچک و انجام اقدامات جزئی، همگی در مراکز جامع بخشی از کار را بر عهده گیرند و این مسئله هم به نفع مردم بوده و هم رادیولوژیست ها بهره مند می شوند. البته این کار ممکن بوده در مراحل ابتدایی در آمد بالایی برای رادیولوژیست ها نداشته باشد ولی به تدریج موفقیت و دستاوردهای زیادی را به همراه دارد.
عضو شورای سیاستگذاری انجمن رادیولوژی ایران گفت: امروزه بسیاری از مراکز رادیولوژی به دلیل مسائل و مشکلات پیش رو در آستانه ورشکستگی بوده و موضوع تعرفه ها و بدهی بیمه به این موضوع دامن زده است. عدم توجه به این موضوعات بر کیفیت کار تأثیر گذاشته و از طرفی باید توجه داشت که بسیاری از وسایل و تجهیزات رادیولوژی نیاز به بروز شدن دارد و برخی از آنها  کلا کارایی خود را از دست داده اند.
عامری تصریح کرد: دستگاه ماموگرافی با کیفیت و خوب قیمتی حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان دارد در حالی که برخی از این دستگاه کیفیت و کارایی کمتری داشته و قیمتی ۱۰۰ میلیون تومانی دارند و در صورت عدم حمایت های مالی از مراکز و ورشکستگی آنها سبب شده آنها نتوانند دستگاه های مناسب و با کیفیت خریداری کنند و این موضوع سبب آسیب به مردم خواهد شد.
عضو شورای سیاستگذاری انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به لزوم اصلاح کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات گفت: عدم توجه به مشکلات تعرفه ای سبب بروز مشکلات زیادی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.