یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵

استفاده نابجا از کامپوزیت دندان همراه با عوارض است

دندان لثه

سلامت آنلاین- دبیر علمی ششمین همایش زیبایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با انتقاد از عملکرد برخی دندانپزشکان گفت: گاهی فردی به دلیل زردی دندان و انجام بیلیچینگ یا سفید کردن دندانش مراجعه می‌کند ولی متأسفانه به دلیل کم توجهی به مناسبات نابجا، انجام کامپوزیت به او پیشنهاد می‌شود.به گزارش سلامت آنلاین، دکتر رامین آغنده در آستانه برگزاری ششمین  همایش زیبایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به ضرورت تأسیس انجمن دندانپزشکی زیبایی گفت: در شرایطی که بسیاری از درمان های زیبایی بیش از یک رشته تخصصی را دربرمی‌گیرد باید به نیاز آموزشی دندانپزشکان توجه جدی کرد تا از لطمات جبران ناپذیری جلوگیری شود که ممکن است به همکاران و یا بیمارانشان وارد شود.
به گزارش روابط عمومی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، وی اظهارداشت: تامین منابع اقتصادی مطب  می تواند انگیزه‌ای برای کم توجهی به محور و کارهای نامناسب شود، اما متأسفانه آنچه این مشکل را تشدید می کند نبود متولی دولتی و یا حتی یک NGO برای کنترل و نظم بخشی و آموزش این علوم است.
دکتر آغنده بیان داشت: نگاه نو به دندانپزشکی زیبایی اخلاق مدار که تم اصلی این همایش است سعی می کند تا با آمیختن معلومات روز با توانایی های تکنولوژیک و درمان های کم تهاجمی راهی را برای درمان ایده آل بیماران پیشنهاد دهد.
آغنده افزود: بی شک توانمند سازی همکاران در درمان دقیق و کم عارضه بیماران ترس ها را از دلها خواهد زدود و تقاضاهای جدیدی را برای این هنر دندانپزشکی ایجاد خواهد کرد که در این تراکم تربیت دندانپزشک می تواند جایی برای کسب شرافت مندانه و اخلاق محور برای همکاران باز کند.
وی خاطرنشان کرد: گاهی فرد تنها به دلیل زردی دندان و انجام بیلیچینگ یا سفید کردن دندان مراجعه می کند ولی متأسفانه به دلیل کم توجهی به مناسبات نابجا کامپوزیت به بیمار پیشنهاد می شود و نبود انجمن دندانپزشکی زیبایی به چنین مواردی دامن می زند.
او تصریح کرد: استفاده از کامپوزیت برای بیمار زمانی که نابجا باشد و ضرورتی برای اینکار وجود نداشته باشد سبب تشدید سایش دندان، لق شدن دندان و حتی تخریب دندان و مشکلات مفصل فک می شود.
ششمین همایش زیبایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران   ۲۵ لغایت ۲۷ مرداد در  مرکز همایش های هتل المپیک برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.