شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

محرومان از زیر بار سنگین هزینه‌های درمانی نجات پیدا کردند

 جبار کوچکی‌نژاد ارم‌ساداتی

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: با اجرای طرح تحول سلامت، محرومان از زیر بار سنگین هزینه های درمانی نجات پیدا کردند.

 جبار کوچکی‌نژاد ‌ارم‌ساداتی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: طرح تحول سلامت، اقدامی نیک و پسندیده است که توانسته نیازهای درمانی قشر آسیب‌پذیر را با کاهش هزینه‌های درمانی، برآورده سازد. علاوه بر آن، اجرای این طرح، اثرگذاری مثبت و قابل توجهی در ارتقای امکانات رفاهی و درمانی برای اقشار محروم داشته است، در حالی که تا قبل از اجرای این طرح، چنین امکاناتی فراهم نبود.

وی توضیح داد: قبل از اجرای طرح تحول سلامت، علاوه بر کمبود مراکز درمانی در اکثر مناطق کشور به ویژه مناطق محروم،  مردم در پرداخت هزینه‌های درمانی خود با مشکلات جدی مواجه بودند و خیلی ها قادر به پرداخت هزینه‌های درمانی خود نبودند، اما حالا این مشکلات برطرف شده است.

کوچکی نژاد ارم‌ساداتی تصریح کرد: در ادامه طرح تحول سلامت باید هزینه‌هایی که صرف خدمات به همه مردم می‌شود، بیشتر به مردم کم درآمد و کم برخوردار که توان پرداخت هزینه‌های درمانی خود را ندارند، تخصیص یابد.

نماینده مردم رشت اظهار داشت: طرح تحول سلامت توانسته کمک بزرگی به مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر داشته باشد، اما در ادامه راه باید برای تامین منابع پایدار این طرح، فکر اساسی بشود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.