چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴

شیوع اسهال و استفراغ در مسابقات جهانی دو و میدانی

دستمال توالت دستشویی تکرر ادرار اسهال یبوست تخلیه مدفوع بیماری گوارشی

سلامت آنلاین- فدراسیون‌ بین‌المللی دو و میدانی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ویروس اسهال و استفراغ در میان چندین ورزشکار شرکت‌کننده در مسابقات جهانی دو و میدانی شیوع پیدا کرده است.به گزارش سلامت آنلاین به نقل از یورونیوز، از روز یکشنبه تا کنون نزدیک به ۳۰ ورزشکار از ملیت‌های مختلف که در هتل تایید شده اقامت داشته اند احتمالا به دلیل استفاده از غذای آلوده دچار اسهال و استفراغ شده‌اند. هتل تاور در مرکز لندن، محل برگزاری مسابقات، قرار دارد.
در پی شیوع این ویروس، آلمان ۳۰ ورزشکار خود را به هتل دیگری انتقال داد و سایر تیم‌ها نیز ورزشکاران را در قرنطینه غذایی قرار دادند.
آیزک ماکوالا، ورزشکار اهل بوتسوانا و بهترین دونده فصل نیز به دلیل ابتلا به اسهال و استفراغ از شرکت در مسابقه ۲۰۰ متر بازمانده است. وی با انتشار مطلبی در صفحه فیسبوک خود گفت که دلیل بیماری‌اش «مسمومیت غذایی» بوده است.
هتل تاور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که برای یافتن علیت قطعی شیوع ویروس با مقامات بهداشتی بریتانیا و فدراسیون بین المللی دو و میدانی همکاری می کند. با این حال، در بیانیه هتل اطمینان داده شده که این هتل عامل انتشار بیماری نبوده و دستورالعمل‌های بهداشتی به طور کامل رعایت شده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.