شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فنآوری مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین

وزیر بهداشت با کارایی، نظام سلامت کشور را متحول کرد

اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش گیلان

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فنآوری مجلس گفت: اگرچه طرح تحول سلامت نقص‌هایی در اجرا داشته است، اما این مساله شکی در توانمندی آقای هاشمی ایجاد نمی‌کند.

اسدالله عباسی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: دکتر هاشمی با وجود حجم کاری بالا و مسئولیت سنگینی که داشته‌، با جدیت این طرح را با همه مشکلات به وجود آمده تاکنون ادامه داده‌اند، بنابراین توانمندی و کارآمدی آقای دکتر هاشمی به هیچ وجه قابل انکار نیست.

نماینده مردم رودسر و املش در استان گیلان، عنوان کرد: دکتر هاشمی، وزیر محترم بهداشت تاکنون تلاش‌های زیادی را برای به ثمر رساندن این طرح داشته و زحمات ایشان قابل توجه است و لازم است سایر دستگاه‌ها نیز برای ادامه اجرای طرح تحول سلامت و رفع نواقص آن با هماهنگی یکدیگر و انسجام بخشیدن به ادامه این طرح، دست به دست هم دهند تا شاهد نتایج رضایت بخش تری در ادامه اجرای آن در کل کشور باشیم.

عباسی تصریح کرد: اگرچه هنوز هم در برخی مناطق مانند رودسر و املش در استان گیلان ، کاستی‌هایی در زمینه وجود بیمارستان‌ها و بازسازی آن‌ها وجود دارد و برخی از مردم هنوز مجبور هستند برای درمان و عمل‌های جراحی ‌به شهرهایی مانند تهران بروند و هزینه‌هایی را در این زمینه متحمل شوند اما در مجموع اجرای طرح تحول سلامت تاثیر بسزایی در کل کشور داشته است.