پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۳

انتشار فیلمی با عنوان «خون آشام» در تلویزیون

فیلم درمان سکته مغزی با «زالو» صدای پزشکان را در آورد

زالو درمانی

سلامت آنلاین- ​انتشار ویدئویی در صدا و سیما به عنوان « تولید خون آشام در مازندران» و پخش گسترده آن در فضای مجازی مبنی بر درمان سکته های حاد مغزی با استفاده از زالو، اعتزاض انجمن سکته مغزی ایران را در پی داشت.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین گفت:  متاسفانه اخیرا خبری در مورد استفاده از زالو در درمان سکته مغزی حاد بطور وسیع از سیمای جمهوری اسلامی ابران  پخش شده است و تبلیغ  این روش ثابت نشده قبل از هر گونه مطالعه، سلامت و تاثیر آن هم  با این وسعت در تضاد کامل با سیاست های اعلام شده وزارت بهداشت و ناقض تلاش های شبانه روزی همکاران پزشک و نورولوژیست و برنامه ریزان  و مدیران وزارت بهداشت است.

دکتر بابک زمانی افزود: انتشار این گونه ویدئوها از تلویزیون تأثیری هولناک برسطح آگاهی عمومی ودرمان سکته مغزی خواهد گذاشت .

وی تاکید  کرد: انجمن سکته مغزی ایران ضمن اعتراض به این مساله و تبلیغ وسیع آن که معلوم نیست با چه هدفی صورت گرفته است،  خواهان  بررسی مواردی بیمارانی است که ادعا شده با  این روش درمان شده اند و معتقدیم  در صورت عدم دریافت درمان استاندارد باید با پزشک معالج برخورد لازم صورت پذیرد .

وی گفت: صدا و سیما باید به همان میزان که امکانات برای تحقیق یا تولید زالو و درمان سکته مغزی اختصاص داده، زمان کافی برای رد ادعای یاد شده در اختیار انجمن سکته مغزی ایران قرار دهد. .

نظرات

  • فر ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ - ۰۰:۵۲
    0 0
    مشاهده تاثیر نیکوی طب سنتی در درمان یک بیماری توسط بعضی پزشکان غیر منصف طب کلاسیک = احساس کاهش اعتبار طب کلاسیک + ترس از اقبال عمومی به طب سنتی = احساس کمبود ارزش و کاهش اعتماد به نفس + کم شدن پول به چنگ آمده = حصول حالات روحی ناسالم در فرد و حمله با تمام قوا در جهت دفع تهدید و تخریب طب سنتی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.