جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳

استاندار مازندران در آیین افتتاح ۱۰۰ واحد بهداشتی در استان مازندران:

در دولت یازدهم، تحول و انقلاب در حوزه سلامت ایجاد شد

طرح تحول نظام سلامت

سلامت آنلاین- استاندار مازندران گفت: در برنامه های چهارم و پنجم توسعه کشور، تکالیفی برای ارتقای شرایط بهداشتی و درمانی و اصلاح شاخص های سلامت در کشور وجود داشت که اجرا نشد اما در دولت یازدهم، در حوزه سلامت، تحول و انقلاب ایجاد شد.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر ربیع فلاح جلودار در آیین افتتاح ۱۰۰ واحد بهداشتی استان مازندران در نوشهر، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه" کاری کنید که بیمار رنجی جز رنج بیماری نداشته باشد"، افزود: طرح تحول سلامت باعث افزایش رضایتمندی و کاهش دغدغه های مردم در حوزه سلامت شد و رییس جمهوری هم گفت که طرح تحول سلامت در کنار برجام، از دستاوردهای مهم دولت یازدهم هستند.

وی تصریح کرد: در استان مازندران بیش از یک هزار میلیارد تومان در حوزه سلامت شامل توسعه زیرساخت ها و ارائه خدمات در دولت یازدهم و امروز نیز بیش از ۲۵ میلیارد تومان برای ایجاد این ۱۰۰ واحد بهداشتی هزینه شد و باید شاکر خداوند باشیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه در دولت یازدهم شاهد توازن توزیع خدمات در نقاط مختلف مازندران بودیم، اضافه کرد: در دوران گذشته به برخی مراکز یا مناطق خاص توجه می شد اما در دولت یازدهم، نگاه توزیع خدمات، بسیار مناسب بود.

وی یادآور شد: در دولت یازدهم بیش از ۱۰ میلیون نفر در کشور تحت پوشش رایگان بیمه قرار گرفتند و دیگر فردی وجود ندارد که بخاطر مسائل اقتصادی به مراکز درمانی مراجعه نکند که این از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است.

دکتر فلاح خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم، بیش از ۶ هزار پروژه بهداشتی و درمانی در کشور در حال اجرا بود و باید تلاش کنیم از بخش خصوصی و خیرین دعوت کنیم که در حوزه سلامت، سرمایه گذاری بیشتری کنند.

استاندار مازندران ضمن تاکید بر اهمیت تاثیر عوامل اجتماعی بر حوزه سلامت، گفت: بیش از ۶۰ درصد از عوامل موثر بر سلامت، در خارج از اختیارات وزارت بهداشت است و باید تلاش کنیم تا سایر دستگاه ها نیز با وزارت بهداشت همراه شوند البته در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی استان مازندران نیز به این نکته مهم، توجه ویژه ای داشته ایم.

وی از نمایندگان مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی تقاضا کرد تا در زمان رای اعتماد به وزیر بهداشت، حمایت قاطعانه داشته باشند تا دوباره شاهد حضور قدرتمند دکتر هاشمی در حوزه سلامت و خدمات ارزشمند وی به کشور باشیم.(وبدا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.