شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹

یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

مردم از اجرای طرح تحول سلامت، رضایت قلبی دارند

علی کاظمی باباحیدری

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم از اجرای طرح تحول سلامت، رضایت قلبی دارند، عنوان کرد: هدف ما خدمت به مردم و رضایتمندی آنهاست و خوشبختانه طرح تحول سلامت، رضایتمندی مردم را از نظام سلامت افزایش داد.

علی کاظمی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: طرح تحول سلامت برای مردم اثرات بسیار خوبی داشت و در بسیاری از نقاط کشور که مردم درآمدهای پایین‌تری دارند اثرات مثبتی داشت.

نماینده مردم فارسان و اردل افزود: قبل از طرح تحول سلامت، برخی از مردم توانایی پرداخت هزینه‌های بیمارستانی را نداشتند و به همین دلیل درمان آنها به تاخیر می‌افتاد، ولی بعد از اجرای طرح تحول سلامت و کاهش پرداخت از جیب مردم، فشار هزینه‌ها کم شد و بسیاری از افراد توانستند درمان شوند.

کاظمی عنوان کرد: با همه ویژگی‌های مثبتی که این طرح دارد، مشکلاتی نیز دارد که باید در دولت بعد حل شوند. به عنوان مثال در شهرستان‌هایی که من نماینده آنها هستم به دلیل مناطق صعب‌العبوری که وجود دارد نیازمند اورژانس هوایی است ولی در این منطقه استقرار نیافته است. کمبود تخت‌های بیمارستانی نیز همچنان در این ناحیه حس می‌شود.

وی تاکید کرد: در ادامه راه طرح تحول سلامت، باید بر کار پزشکان نظارت بیشتری شود تا از روش‌های تشخیصی پرهزینه برای هر نوع بیماری استفاده نکنند و در تجویز داروها زیاده روی نشود.

این نماینده مجلس گفت: البته نیاز است پشتوانه مالی پایداری نیز برای این طرح در نظر گرفته شود که برای اجرای آن با مشکل مواجه نشوند.

وی ادامه داد: نظام ارجاع نیز باید در دولت جدید عملی شود و پزشک خانواده به معنی واقعی خودش اجرا شود تا مردم برای درمان بیماری‌های خود به متخصصان مختلف مراجعه نکنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.