چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲

یک روانشناس کودک در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

تاثیر موسیقی بر سلامت جنین

شنوایی جنین گوش کردن جنین گوش کردن جنین به موسیقی

سلامت آنلاین- یک روانشناس کودک مطرح کرد: شنیدن صدای موسیقی از جمله صداهایی است که می‌تواند اثر مثبتی در دوران بارداری بر جنینی داشته باشد، اما شنیدن هر موسیقی در این دوران مناسب نیست.

مهناز استکی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: از چهار ماهگی به بعد که شنوایی جنین تکامل می‌یابد و می‌تواند صداهای اطراف را بشنود، بهتر است صداهایی به گوشش برسد که به او احساس خوبی دست بدهد.

 وی تصریح کرد: شنیدن صدای موسیقی در دوران بارداری علاوه بر ایجاد حس خوشایند، موجب آرامش و لذت بردن همزمان مادر و جنین خواهد شد.

این روانشناس کودک گفت: از بین انواع موسیقی، ممکن است برخی از آنان تاثیر منفی در جنین داشته باشند و با بالا بردن ضربان قلب، موجب تشویش وی شده و ایجاد ناراحتی کند، اما بهترین آن‌ها موسیقی «کلاسیک» و معروفترین آن «ویوالدی» است. لازم به ذکر است هر نوع موسیقی که حس خوشایندی در مادر به وجود آورد و موجب آرامش در او شود می‌تواند در جنین نیز تاثیر مثبت بگذارد.

استکی افزود: شنیدن موسیقی در دوران جنینی ممکن است تاثیر مثبت خود را در زمان گریه‌های بعد از تولد نیز بگذارد، به طوری که حتی تا ماه‌ها بعد از تولد، نوزاد با شنیدن موسیقی که در دوران جنینی شنیده است، از خود واکنش نشان داده و آرام شود.

استاد دانشگاه آزاد تهران اظهار داشت: علاوه بر موارد ذکر شده، شنیدن موسیقی مناسب در دوران جنینی می‌تواند توانمندی وی را در کودکی  نیز بالا ببرد، بنابراین به مادران باردار توصیه می‌شود موسیقی مناسبی در این دوران گوش کنند تا از اثرات مثبت آن بر کودک خود بهره‌مند شود. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.