شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶

درخواست خانواده پزشک مصدوم اورژانس نیکشهر

مردم برای سلامتی «دکتر قربانی» دعا کنند

محسن قربانی

سلامت آنلاین- برادر پزشک مصدوم اورژانس نیکشهرگفت: کارهای درمانی دکتر قربانی در بیمارستان حضرت رسول(ص) پیگیری می شود و مشکل تنفسی اش تا حدودی برطرف شده است.

حسین قربانی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: روز گذشته برای انجام «آم آر آی» به واحد مربوطه مراجعه کردیم، ولی وضعیت برادرم به گونه ای نبود که این کار انجام شود ، قرار شد در بیهوشی کامل از او ام آی آر بگیرند .

وی در پاسخ به اینکه وضعیت حسی – حرکتی دکتر قربانی چگونه است، گفت: حرکت های کمی طی دو روز گذشته داشته و ما را امیدوار کرده است، از همه مردم عزیز می خواهم برای سلامتی اش دعا کنند.

برادر بزرگ دکتر قربانی با اشاره به مساعدت وزیر بهداشت مبنی بر اعزام او از ایرانشهر به تهران گفت: دستور وزیر در این زمینه خیلی به ما کمک کرد و امیدواریم این حمایت ادامه داشته باشد.
وی گفت: پزشکان می گویند ممکن است با استفاده از سلول های بنیادی بتوان درمان دکتر قربانی را نتیجه بخش تر کرد و برای این منظور شاید برخی عکس ها و ام آر آی او را به آلمان بفرستند و من از همه پزشکان، کادر درمانی بیمارستان و وزیر بهداشت برای حمایت های خود  از این پزشک جوان سپاسگزارم .

وی تاکید کرد: دکتر قربانی برخی روزها بی حوصله است و روحیه خوبی ندارد، ولی همکاران و پرسنل بیمارستان در این زمینه بسیار کمک می کنند و من از همین جا از آنها تشکر می کنم و محتاج دعای مردم عزیز و مهربان مان هستیم .

یادآور می شود 
دکتر محسن قربانی پزشک اورژانس شاغل در شبکه بهداشت و درمان نیکشهر، ۲۰ تیرماه امسال در محور ایرانشهر به بم در اثر برخورد با گله شتر دچار سانحه  رانندگی شد و از ناحیه مهره های گردن به شدت آسیب دید. پس از حادثه، دکتر قربانی توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر منتقل و اقدامات درمانی برای وی آغاز شد.

پس از انجام سی تی اسکن و ام آر آی بر روی دکتر قربانی و ویزیت توسط جراح مغز و اعصاب، مشخص شد سطح صدمات وارده وسیع است و از مهره ۴ تا ۷ گردن شکستگی و فشار به نخاع وارد شده است. پس از آن و به دستور دکتر هاشمی وزیر بهداشت جهت انجام اقدامات درمانی بیشتر به تهران منتقل شد و تحت درمان است