دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵

رئیس اتحادیه پوشاک: شلوار پاره، در شان ایرانی نیست

مد لباس شلوار پاره ریش ریش

سلامت آنلاین- رئیس اتحادیه پوشاک با اشاره به فروش و تولید پوشاک غیر متعارف، پاره، تنگ، کوتاه و مانتوهای جلوباز گفت: در مبحث پوشش بانوان، مانتو باید دکمه داشته باشد و پوشیدن شلوار پاره ننیز در شان ایرانی نیست؛ ما در این زمینه کاری به مبانی مد در دنیا نداریم.به گزارش سلامت آنلاین، ابوالقاسم شیرازی اظهار کرد: پوشاک این چنینی را از مغازه‌های سطح شهر جمع‌آوری کرده‌ایم. مدهایی مانند شلوار پاره در کشور ما وجود ندارند زیرا باید مدهای موجود در شان یک مسلمان و ایرانی باشد.
رئیس اتحادیه پوشاک با بیان اینکه اصول مد را کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد باید ارائه دهد ادامه داد: این نوع از پوشاک نا متعارف در فرهنگ ما وجود ندارد و در صورتی که جایی مشاهده شود که این پوشاک تولید یا عرضه می‌شود با کمک نیروی انتظامی از آن جلوگیری به عمل می‌آید.
شیرازی ادامه داد: واردات و تولید این نوع از پوشاک با توجه به اینکه خلاف شئون است ممنوع بوده، با آن برخورد می‌شود. به عنوان مثال، مانتویی که به عنوان حجاب بانوان باشد و تنها از حجاب یک اسم را یدک بکشد و دکمه نداشته باشد، جلوباز یا بدن‌نما باشد از جمله مواردی است که با آن برخورد می‌شود.
وی یادآور شد: عرضه  کنندگان و مصرف‌کنندگان این نوع پوشاک در کشور کمند اما با توجه به وجه بدی که در جامعه دارند از آن اندک هم جلوگیری به عمل می‌آید. پوشاک نامتعارف از شوهای خانگی ترویج می‌شود و باید ریشه آن از آنجا خشکیده شود که این امر نیز از وظایف دولت و دستگاه قضایی است.
این مقام مسئول اظهار داشت: هر شوی لباسی که قرار است در کشور برگزار شود، باید در مکان‌های عمومی باشد و در ملک خصوصی مجوزی برای این کار وجود ندارد زیرا بزهکاری و مفسده‌های بعدی را نیز به همراه می آورد. (تسنیم)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.