سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶

نماینده جامعه آزمایشگاهیان در شورای عالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین:

مطالبات بیمه‌ای آزمایشگاهیان تا دی ۹۵ تسویه شده است

آزمایشگاه تحقیق

سلامت آنلاین- نماینده جامعه آزمایشگاهیان در شورای عالی نظام پزشکی گفت: با توجه به این که آزمایشگاهیان، یک سال از سوی بیمه ها دریافتی نداشته اند، ترتیبی اتخاذ شد تا زودتر از پاتولوژیست ها معوقات خود را دریافت کنند؛ طوری که چند روز پیش بیمه ها بخشی از معوقات خود تا دی ماه سال ۹۵ را تسویه کردند.

دکتر علی اکبر سید مهدی در گفتگو با سلامت آنلاین با اشاره به دیدار دکتر محمد صاحب الزمانی از اعضای شورای عالی نظام پزشکی و دکتر تقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در حاشیه مجمع انجمن های علمی تخصصی پزشکی افزود: چون آزمایشگاهیان در مضیقه شدیدی به سر می بردند و احتمال ورشکستگی آن ها وجود داشت، درخواست ما این بود که بخش پرداختی آزمایشگاهیان از پاراکلینیکی ها جدا باشد تا پرداختی ها با سرعت بیشتری انجام شود.

وی اظهار داشت: چون رقم پرداختی ها به فعالان پاراکلینیک بیش از نیروهای آزمایشگاهی است، دکتر نوربخش پذیرفت ترتیبی اتخاذ دهد تا معوقات آزمایشگاهیان زودتر از پاراکلینیکی ها پرداخت شود.

نماینده جامعه آزمایشگاهیان در شورای عالی نظام پزشکی کشور عنوان کرد: روز چهارشنبه این هفته نیز مقرر است تا جلسه ای برگزار شود تا در خصوص راهکارهای تسریع و تسهیل  پرداخت سایر معوقات آزمایشگاهیان، بحث و بررسی شود.