سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹

تقدیر پروفسور سمیعی از اقدامات درمانی انجام شده برای پزشک مصدوم اورژانس نیکشهر

دکتر قربانی پروفسور سمیعی

سلامت آنلاین- مشاور وزیر بهداشت از رضایت کامل پروفسور سمیعی از اقدامات انجام شده در روند درمان دکتر محسن قربانی، پزشک مصدوم اورژانس نیکشهر خبر داد و گفت: پروفسور سمیعی برای ادامه درمان دکتر قربانی برنامه ای نیز ارائه کرده است.

دکتر عباس زارع نژاد در گفتگو با سلامت آنلاین افزود:  پروفسور سمیعی همه اقدامات درمانی را تایید کردند و موضوع سل تراپی که خانواده دکتر قربانی  بر اساس اطلاعات اینترنتی گرفته بودند را کلا رد کردند و گفتند: ادامه همین روند درمان را توصیه می کنم و البته طبیعی است  که بهبودی کامل قطع نخاع سخت و زمانبر است. 
 وی گفت: حرکت دست های دکتر قربانی هر چند کم است ، ولی دکتر سمیعی ابراز رضایت کرده و گفتند: امیدوارم با فیزیوتراپی های مستمر بهبودی رضایت بخش تر شود. 
دکتر زارع نژاد ضمن تشکر از مردم که پیگیر سلامتی و روند درمان دکتر قربانی هستند، از همه آنها خواست برای سلامتی او دعا کنند و اظهار امیدواری کرد با دعای مردم، کمک خدای مهربان و پزشکان و کادر درمانی معالج، این پزشک خدوم  بزودی سلامتی خود را بازیابد.  
مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت همچنین تاکید کرد: با دستور وزیر بهداشت، همه امکانات درمانی و رفاهی برای درمان دکتر قربانی مهیاست و هر کاری لازم باشد برای درمان سریع وی انجام خواهد شد.
یادآور می شود دکتر محسن قربانی پزشک اورژانس شاغل در شبکه بهداشت و درمان نیکشهر، ۲۰ تیرماه امسال در محور ایرانشهر به بم در اثر برخورد با گله شتر دچار سانحه  رانندگی شد و از ناحیه مهره های گردن به شدت آسیب دید. پس از حادثه، دکتر قربانی توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر منتقل و اقدامات درمانی برای وی آغاز شد.

پس از انجام سی تی اسکن و ام آر آی بر روی دکتر قربانی و ویزیت توسط جراح مغز و اعصاب، مشخص شد سطح صدمات وارده وسیع است و از مهره ۴ تا ۷ گردن شکستگی و فشار به نخاع وارد شده است. پس از آن و به دستور دکتر هاشمی وزیر بهداشت جهت انجام اقدامات درمانی بیشتر به تهران منتقل شد و تحت درمان است.