یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸

تولید پای مصنوعی هوشمند با قابلیت شناسایی عفونت

تولید پای مصنوعی هوشمند

سلامت آنلاین- اداره تحقیقات نیروهای دریایی ارتش آمریکا موفق به تولید نوعی پای مصنوعی شده که هم راحت‌تر استفاده می‌شود و هم می‌توان از آن برای شناسایی موارد ابتلا به عفونت و فشار استفاده کرد.به گزارش سلامت آنلاین، نیواطلس خبر داد: استفاده از پاهای مصنوعی موجود در بازار علیرغم پیشرفت های به عمل آمده ممکن است هنوز هم برای افراد معلول دردناک باشد و به علت فشارها و دیگر مشکلات موجب بروز عفونت در افراد شود.
از همین رو، پژوهشگران پای مصنوعی هوشمند و راحت تری تولید کرده اند که سرهم کردن و باز کردن بخش های تشکیل دهنده آن به سادگی ممکن است و همچنین کنترل و نظارت بر عملکرد آن برای شناسایی موارد ابتلا به عفونت یا وارد آمدن فشار با استفاده از تعدادی حسگر صورت می گیرد.
میزان سازگاری این پای مصنوعی در تماس با دیگر اجزای باقی مانده بدن معلول هم به طور آنی قابل کنترل است تا فشار زیاد باعث ضایعات بیشتر برای معلولان نشود. در تولید این اجزای مصنوعی از تیتانیوم هم استفاده شده و تعدادی حسگر زیستی نیز برای اندازه گیری دمای بدن، میزان pH و غیره در درون آن تعبیه شده است. انتقال این داده ها به تجهیزات پزشکی و الکترونیک به صورت بی سیم ممکن است.
در حال حاضر تنها یک نمونه اولیه از این پای مصنوعی تولید شده و زمان عرضه نسخه نهایی آن مشخص نیست. (مهر)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.