دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲

گزارش سلامت آنلاین به بهانه روز جهانی تخم مرغ

خوب و بدهای این دورنگ خوشمزه

نیمرو  تخم مرغ

سلامت آنلاین- تخم مرغ یکی از پرمصرف‌ترین، مغذی‌ترین و سالم‌ترین مواد غذایی در جهان است، اما تا چند سال پیش، چنین باوری در میان متولیان نظام‌های سلامت وجود نداشت. مطابق آخرین آمار، مصرف سرانه تخم مرغ در ایران حدود ۱۶۰ عدد در سال است. در حالی که کشورهای ژاپن، اسپانیا و فرانسه با مصرف سرانه حدود ۳۰۰ عدد تخم مرغ در سال دارای بالاترین میزان مصرف سرانه تخم مرغ در جهان هستند. سرانه مصرف تخم مرغ آمریکایی ها سالانه به‌طور متوسط ۲۳۴ عدد است.

به گزارش سلامت آنلاین، طی ۱۰ سال اخیر، بسیار از بدی‌های تخم مرغ گفته شده است، اما چندی پیش، تحقیقات علمی نشان داد که اصلاً نباید از خوردن تخم مرغ خودداری ورزید. تخم مرغ حاوی مواد بسیار زیادی است که برای ارگانیزم لازم هستند، از جمله ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ها که برای دوری از ابتلا به بعضی از بیماری‌ها ضروری به شمار می‌روند. بر خلاف عقاید رایج، تخم مرغ باعث بالا رفتن کلسترول خون نمی‌شود. به این دلیل خوردن یک تخم مرغ در روز اشکالی ندارد. به بهانه روز جهانی تخم مرغ، گریزی به ضرورت مصرف این ماده مغذی در ایران زده ایم؛ ماده غذایی که در دسترس همگان قرار دارد و باید جامعه را با مصرف بیشتر آن آشتی داد.

ضرورت فرهنگ سازی برای مصرف بیشتر تخم مرغ در جامعه

نباید مانند گذشته از مصرف تخم‌مرغ جلوگیری کرد. این را مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سلامت آنلاین می‌گوید. «دکتر زهرا عبدالهی» با بیان اینکه جلوگیری از مصرف تخم مرغ به لحاظ علمی منسوخ شده و همه کشورهای جهان در حال کار کردن روی این مساله هستند، تصریح می‌کند: «اطلاعاتی که در گذشته راجع به تخم مرغ ارائه می‌شد، مبنی‌بر اینکه این ماده غذایی حاوی کلسترول است و مصرف آن باعث افزایش کلسترول می‌شود، حالا دیگر معتبر نیست. کمااینکه بسیاری از کشورها نیز به این نتیجه رسیده‌اند.»

وی با اشاره به اینکه سفیده تخم مرغ یک منبع بسیار خوب با ارزش بیولوژیک بالا برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن است، می‌افزاید: «مطالعاتی که طی سال‌ها صورت گرفته، نشان داده که بالارفتن کلسترول خون، ارتباط زیادی با کلسترول غذایی ندارد. چراکه مردم غذای دارای کلسترول بخورند یا نخورند، بخش عمده‌ای از کلسترول در بدن تولید می‌شود. همچنین از آنجا که مطالعات جدید نشان داد که کلسترول تخم مرغ مشکلی ایجاد نمی‌کند، مراجع جهانی به این نتیجه رسیدند که یک روز را به عنوان روز جهانی تخم مرغ معرفی کنند.»

عبدالهی با یادآوری اینکه به پیشنهاد سازمان‌های بین‌المللی و سازمان بهداشت جهانی، ۹ اکتبر مصادف با هفدهم مهرماه به عنوان روز جهانی تخم مرغ انتخاب شده است، ادامه می‌دهد: «چندین سال است که در این روز برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود تا مردم را با مصرف تخم مرغ آشتی دهند. تا جایی که شعار یکی از این سال‌ها مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ بود. به این معنا که همه مردم باید روزانه یک عدد تخم مرغ بخورند. البته در این زمینه برای افرادی که بیماری قلبی یا کلسترول بالا دارند، محدودیتی قائل شده‌اند که مثلا هفته‌ای ۳ یا ۴ عدد بیشتر مصرف نکنند. اما برای گروه‌های دیگر توصیه می‌شود که به دلیل ارزش غذایی و پروتئینی بالا، روزانه یک عدد تخم مرغ حتما مصرف کنند.»

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در ادامه به برنامه‌های این وزارتخانه در جهت ترویج مصرف تخم مرغ اشاره و خاطرنشان می‌کند: «وزارت بهداشت به‌عنوان یکی از ارگان‌های مسئول در مسیر فرهنگ‌سازی مصرف تخم مرغ، برنامه‌های آموزشی و فرهنگی زیادی در روز جهانی تخم مرغ دارد. از جمله اینکه از تمام کارشناسان تغذیه در معاونت‌های بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌خواهیم که مطالب آموزشی به شکل بروشور تهیه و در اختیار دانشجویان علوم پزشکی قرار دهند تا دانشجویان از آنها برای آموزش مردم استفاده کنند. همچنین کارشناسان تغذیه‌ای که هم‌اکنون در طرح تحول نظام سلامت و در مراکز جامع سلامت مستقر هستند، با برگزاری کلاس‌های آموزش گروهی به شکل همایش و سمینار، کارکنان بهداشتی درمانی را از خواص تغذیه‌ای تخم مرغ مطلع می‌کنند.»

وی همچنین به فعالیت ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ اشاره می‌کند و می‌افزاید: «وزارت بهداشت یکی از اعضای این ستاد است. رسانه‌ّها و آموزش و پرورش نیز باید درگیر ‌شوند تمام تلاش خود را در مساله ترویج فرهنگ مصرف تخم مرغ به کار گیرند.»

 عبدالهی در پاسخ به این پرسش که آیا تفاوتی میان تخم‌مرغ‌های موسوم به تخم مرغ محلی که در بازار به فروش می‌رسند، با تخم‌مرغ‌های عادی وجود دارد یا خیر، می‌گوید: «تفاوت زیادی میان تخم مرغ محلی و غیر محلی وجود ندارد. اساسا و مانند هر محصول غذایی دیگر، اگر تخم مرغ شرایط بهداشتی و مجوزهای بهداشتی را داشته باشد، مصرف آن توصیه می‌شود. رنگ غلیظ‌تر زرده برخی تخم‌مرغ‌ها به دلیل بتاکاروتن بیشتر است که باعث شده آنها اصطلاحا به تخم مرغ محلی معروف شوند. به طور کلی توصیه ما این است که مردم تخم مرغ را به‌عنوان یک منبع غذایی خوب و ارزان پروتئین حتما مصرف کنند. کمااینکه ارزش پروتئینی تخم مرغ حتی از گوشت هم بیشتر است. خصوصا که الان به صورت بسته‌بندی و با تاریخ تولید و مصرف ارائه می‌شود و این مساله می‌تواند مصرف کننده را مجاب کند که تخم مرغ سالم است.»

شعار سازمان بهداشت جهانی: هر روز، یک تخم مرغ

رئیس انجمن تغذیه ایران نیز در گفت‌وگو با سلامت آنلاین با بیان اینکه از چند سال پیش سازمان بهداشت جهانی سیاست‌های جدیدی در خصوص مصرف تخم مرغ در پیش گرفت و شعار هر روز یک تخم مرغ را مطرح کرد، می‌گوید: «در این زمینه حتی کنگره‌ای هم برگزار کردند تا فرهنگ مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ را جا بیندازند.»

دکتر جلال‌الدین میرزای رزاز ضمن اشاره به تشکیل ستاد ترویج مصرف تخم مرغ در وزارت بهداشت، می‌افزاید: «آن تفکراتی که در گذشته وجود داشت مبنی‌بر اینکه تخم مرغ ضرر زیادی دارد و خوردن آن بیشتر از هفته‌ای دو عدد توصیه نمی‌شود، امروز تغییر کرده و شعار هر روز یک تخم مرغ بیان می‌شود. چرا که این ماده غذایی پروتئین و چربی‌های مرغوبی دارد.»

وی با بیان اینکه بدن انسان به هر ترتیب نیازمند مصرف چربی است، تصریح می‌کند: «اینکه برخی افراد به یکباره چربی را از تغذیه خود حذف می‌کنند، به نوعی خطاست، مگر اینکه محدودیت‌های خاصی داشته باشند. به صورت کلی بخشی از انرژی روزانه باید از چربی‌ها گرفته شود و یک عدد تخم مرغ می‌تواند بخشی از چربی مورد نیاز انرژی روزانه آنها را تامین کند.»

رزاز با تاکیدبر اینکه شعار سازمان بهداشت جهانی مبنی‌ برمصرف هر روز یک تخم مرغ به صورت کلی بوده و منحصر به رده سنی خاصی نیست، خاطرنشان می‌کند: «یک تخم مرغ به صورت آب‌پز قریب به ۷۰ تا ۸۰ کیلو کالری انرژی دارد و می‌تواند بخشی از نیاز روزانه یک فرد به انرژی را تامین کند. در کل مصرف این ماده می‌تواند بسیار مفید باشد مگر برای افرادی که حساسیت‌های خاصی نسبت به پروتئین‌های تخم مرغ داشته و مبتلا به مشکلات کبدی و کلیوی هستند.»(سلامت آنلاین/ محسن طاهرمیرزایی)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.