دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶

سخنگوی وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران:

بدهی بیمه‌ها پرداخت شود، مشکل بیمارستان‌ها هم حل می‌شود

دکتر ایرج حریرپی

سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه اگر بدهی بیمه‌ها پرداخت شود، مشکل بیمارستان‌ها هم حل می‌شود گفت: هم اکنون ۱۸ هزار و ۸۱۵ میلیارد تومان مطالبه معوقه داریم و در عین حال ۱۵ هزار و ۲۶۳ میلیارد تومان بدهی وجود دارد که این این به معنای تراز مثبت حدود ۲۰ درصدی است.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر ایرج حریرچی در جمع خبرنگاران افزود: دو هزار و ۹۵۵ میلیادر تومان بدهی دارو، هزار و ۷۷۱ میلیارد تومان لوازم مصرفی، ۵۷۲ میلیارد تومان بدهی تجهیزات پزشکی، چهار هزار و ۳۱۹ تومان بدهی قرارداد، دو هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی پرسنل و هزار و ۳۲۲ میلیارد کارانه کارکنان است.

وی با اشاره به این که ۱۱ هزار و ۹۴۹ میلیارد تومان از چهار بیمه اصلی طلب داریم، اظهار کرد: در صورتی که مطالبات معوقه وزارت بهداشت و بیمارستان‌های دولتی پرداخت شود، بدون هیچ مشکلی خدمت‌رسانی به موقع انجام خواهد شد. 

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: در اولین سال اجرای طرح تحول سلامت،  ۱۱.۳ درصد هزینه‌های کمرشکن سلامت به دلیل خدمات بستری کاهش داشت. البته طرح تحول آن طور که باید در این سال با خدمات سرپایی رابطه ای نداشت.

قائم مقام وزارت بهداشت با اشاره به این که در حوزه دارو و محصولات مرتبط با آن ۱۰ درصد کاهش هزینه داشته ایم، اظهار کرد: در سال ۹۳، حدود ۲۷.۷ افزایش هزینه‌های کمرشکن در حوزه دندانپزشکی رخ داد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه سایر محصولات پزشکی اعم از گاز و پنبه نیز با کاهش ۳۳ درصدی هزینه ها در طرح تحول سلامت مواجه بودیم. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.