چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸

هزینه درمان بیماری‌های ناشی از چاقی در جهان: ۱/۲ هزار میلیارد دلار

چاقی شکم مردان چربی

سلامت آنلاین- محققان هشدار داده‌اند که چاقی، هزینه درمان بیماری‌های مرتبط با آن را از سال ۲۰۲۵ به سالانه بالغ بر ۱/۲ هزار میلیارد دلار خواهد رساند.به گزارش سلامت آنلاین، طبق اعلام فدراسیون جهانی چاقی، چاقی و سیگار دو عامل اصلی افزایش شمار مبتلایان به سرطان، حملات قلبی، سکته و دیابت در جهان هستند. این دو بزرگ ترین قاتلان جهان مدرن تلقی می شوند.
طبق اعلام این فدراسیون، در طول هشت سال آینده، آمریکا باید ۴/۲ هزار میلیارد دلار، آلمان ۳۹۰ میلیارد دلار، برزیل ۲۵۱ میلیارد دلار، و بریتانیا ۲۳۷ میلیارد دلار برای درمان بیماری های مرتبط با چاقی هزینه کنند.
طبق همین گزارش، تا سال ۲۰۲۵ بالغ بر ۲/۷ میلیارد فرد چاق و دارای اضافه وزن در جهان وجود خواهند داشت، که بسیاری از آنها در نهایت به خدمات درمانی نیاز پیدا خواهند کرد.
به گفته ایان کاترسون، رئیس این فدراسیون، «هزینه های سالانه پزشکی درمان عوارض ناشی از چاقی، نظر دیابت و بیماری قلبی، هشداردهنده است.»
نظارت مستمر این فدراسیون نشان داده است که چقدر شیوع چاقی در ده سال گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است و حدود ۱۷۷ میلیون بزرگسال تا سال ۲۰۲۵ مبتلا به چاقی شدید خواهند بود. از اینرو دولت ها باید از هم اکنون برای کاهش بار ناشی از این فشار بر اقتصاد ملی خود اقدام کنند. (مهر)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.