چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰

راه‌اندازی نخستین واحد بازی درمانی در بخش دولتی

مهدکودک

سلامت آنلاین- سرپرست مرکز صدای مشاور ۱۴۸۰ تهران از راه اندازی نخستین واحد بازی درمانی دولتی در مرکز جامع خدمات مشاوره بهزیستی تهران خبر داد و گفت: بازی درمانی برای بهبود مشکلات عاطفی ، رفتاری و هیجانی کودکان مانند اضطراب شدید ، ناسازگاری با والدین و کودک آزاری به کار می رود.

به گزارش سلامت آنلاین، لیلا کریمی افزود: یکی از بهترین رویکردهای مشاوره کودک ، بازی درمانی است که در آن از طریق بازی هایی که با کودک انجام می شود ، مشکلات عاطفی، هیجانی و رفتاری او بهبود می یابد که البته برای این کار مشاور و روانشناس در کنار کودک حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: خدمات بازی درمانی دولتی رایگان است و روزانه ظرفیت پذیرش پنج تا ۶ کودک را دارد اما لازم است که ابتدا کودکان هنگام معاینه بالینی روانی از سوی مشاوران، تشخیص بازی درمانی بگیرند و ارجاع شوند و سپس والدین اقدام به نوبت گیری کنند.

وی اضافه کرد: یکی از رویکردهای بازی درمانی، 'بازی درمانی کودک محور' است که در آن به بهبود روابط کودک و والد ، پرداخته می شود و از طریق آموزش ها ، بازی درمانی در خانه نیز ادامه می یابد.

سرپرست مرکز صدای مشاور ۱۴۸۰ تهران در پاسخ به این سئوال که آیا مراکز بازی درمانی رایگان نیاز به توسعه بیشتری در کشور ندارند، اظهار کرد: سیاست های بهزیستی بر واگذاری امور به بخش خصوصی استوار است و در بخش های مشاوره به نیازمندان ، 'یاری برگ' ارائه می شود و از سوی دیگر مراکز خصوصی تخصصی کودک و نوجوان در کشور در حال افزایش است که همه آنها مجهز به واحد بازی درمانی هستند.

کریمی یادآور شد: بازی درمانی برای کودکانی که تحت آزارهای جسمی و جنسی قرار می گیرند ، بهترین رویکرد به شمار می رود.(ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.