چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶

برای حفظ سلامت کودکان در تصادفات مطرح شد:

ضرورت نصب صندلی کودک در خودروها

کودک صندلی کودک

سلامت آنلاین- رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز اعلام کرد برای پیشگیری از حوادث ناگوار رانندگی و آسیب دیدن کودکان زیر ۶ سال استفاده از صندلی کودک درخودروها ضروری است.به گزارش سلامت آنلاین، دکتر مهرداد بابایی با اشاره به اینکه در ۶ ماه اول سال جاری بر اثرحوادث ترافیکی ۷۳۰ کودک در کشور قبل از رسیدن به سن مدرسه جان خود را از دست داده اند، افزود: حوادث ناشی از تصادفات و غرق شدگی از بیشترین علل مرگ کودکان زیر ۶ سال درسال جاری بوده است .
وی خاطر نشان کرد: با رعایت یکسری اصول و نکات ایمنی و توجه به هشدارها و علائم بازدارنده محیطی توسط والدین می توان از بروز این حوادث تلخ و ناگوار پیشگیری کرد.
این مسئول همچنین گفت: کودکان سرمایه های آینده جامعه هستند و آنان نیاز به مراقبت و حفاظت دارند تا به رشد و بالندگی برسند و توان حفاظت از خود را به دست آورند.
به گفته وی از جمله اقدامات مهم، مؤثر و کم هزینه ای که در کاهش صدمات جبران ناپذیر همچون معلولیت، قطع عضو و مرگ کودکان می تواند نقش پر رنگی داشته باشد ، استفاده از صندلی کودک در خودرو ها است که البته محقق شدن و لزوم استفاده از این وسیله حیاتی برای کودکان نیاز به فرهنگ سازی، آموزش و مداخله سازمان های ذیربط از جمله راهنمایی و رانندگی و پلیس راه دارد.
به گفته وی، در این زمینه مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی البرز در اقدامی پیشگیرانه در زمینه آموزش و فرهنگ سازی و پیشگیری از حادثه، به ایفای نقش خود پرداخته است. (ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.