چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰

استفاده از اولین ربات ماساژور در سنگاپور +تصاویر

ربات ماساژور فیزوتراپی روباتیک

سلامت آنلاین- بتازگی کلینیکی در کشور سنگاپور اولین روبات جهان را که متخصص ماساژ بدن است و «اما» نامگذاری شده، برای خدماتدهی به مشتریانش به کار گرفته است.یک کلینیک طب سنتی به روش چینی با عنوان NovaHealth Traditional Chinese Medicine (TCM)، این ربات ماساژور را که محصول شرکت فناوری AiTreat است و نام آن از کلمات Expert Manipulative Massage Automation گرفته شده برای خدماتدهی به مشتریان خود به کار گرفته است.
به گزارش سلامت آنلاین، «اما» که متخصص ماساژ پشت و زانوست طوری حرکات دست انسان را تقلید می‌کند که مطابق با حرکات درمانی فیزیوتراپی به نظر می‌رسد.
به گفته طراحان اما که محققانی از دانشگاه فنآوری نانیانگ (NTU) در سنگاپور هستند این ربات قابلیت ارائه خدماتی را دارد که بیماران گفته‌اند نمی‌توانند تفاوتش را با خدمات ماساژورهای حرفه‌ای انسانی تشخیص دهند.

آنها اضافه کرده‌اند که این فناوری به منظور رفع مشکل کمبود نیروی کار و ارتقاء کیفیت خدمات بهداشتی و فیزیوتراپی ابداع شده است.
در ربات «اما» حسگرهایی برای اندازه‌گیری تاندون، محاسبات مبتنی بر فضای ابری، و سختی و نرمی عضلات استفاده شده است. همچنین فنآوری هوش مصنوعی به طراحان کمک کرده که ماساژی مناسب به استفاده‌کنندگان از خدمات آن ارائه شود.
این ربات در واقع نسل سوم رباتی ماساژور است که سال گذشته هم نمونه‌ای از آن رونمایی شد و سازندگان آن با اشاره به اثرش بر کاهش هزینه‌های درمانی اعلام کرده‌اند که با کمک آن می‌توان دردهای مزمن در بدن انسان را مدیریت و بهبودی را به بیماران عرضه کرد. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)