شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

بررسی علت حریق بخش آی.سی.یو بیمارستان میاندوآب

مادر باردار آی سی یو افغانستانی افغانی زابل مارگزیدگی

سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با تاکید بر این که سلامت دستگاه های پزشکی بیمارستانی همواره بررسی و بازبینی می شود، گفت: هر چند آتش نشانی و بخش تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه هنوز نظر کارشناسی خود را در مورد علت وقوع آتش سوزی دستگاه ونتیلاتور(دستگاه کمک مصنوعی) بخش آی.سی. یو اعلام کرده‌اند، اما مقرر است تیمی از وزارت بهداشت علت آتش سوزی را به طور دقیق بررسی و اعلام کنند.

دکتر جواد آقا زاده در گفتگو با سلامت آنلاین با اشاره به این که ساعاتی پیش جلسهای در خصوص بررسی علت حادثه آتش سوزی تشکیل شد، افزود: آتش نشانی پس از بررسیهای لازم اعلام کرد که اتصال دو سیم دستگاه ونتیلاتور علت وقوع آتش سوزی بوده و در عین حال مسئول تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه نیز نظر کارشناسی خود را اعلام کرده است، اما تا زمان مشخص شدن علت قطعی این حادثه باید منتظر نظر کارشناسان وزارت بهداشت بمانیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه  اظهار کرد: دستگاه ونتیلاتوری که دچار حریق شد، دستگاه خوبی است و تصور می کنم ساخت کشور آلمان یا آمریکا باشد، اما با این که تاکنون وقوع چنین حادثه ای در بیمارستان سابقه نداشته است، باید صبر کنیم تا علت حادثه مشخص شود.

آقا زاده با تاکید بر این که حق شکایت برای بازماندگان مرد ۵۹ ساله ای که در اثر آتش سوزی دستگاه کمک تنفسی جان خود را از دست داده، محفوظ است، بیان کرد: شکایت حق خانواده متوفی است و در صورتی که مشخص شود قصوری از سوی همکاران صورت گرفته است، مطابق با قانون برخوردهای قانونی صورت خواهد گرفت.

شب گذشته در اثر انفجار دستگاه تهویه تنفس مصنوعی، حریقی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان حضرت فاطمه (س) شهرستان میاندوآب رخ داد که در اثر این حادثه یکی از بیماران که مرد ۵۹ ساله ای بود به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد و هم اکنون چهار نفر دیگر به علت عوارض ناشی از سوختگی در بخش مراقبت های ویژخ بستری هستند و درمان ادامه دارد.