دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲

مرگ ۱۰ هندی به دلیل سیل و بارندگی

سیل بارندگی آبگرفتگی هند

سلامت آنلاین- بارندگی شدید و جاری شدن سیل در بنگلور، مرکز ایالت کارناتاکای هند، باعث وارد شدن خسارت سنگین به زیرساخت‌های شهری و جان باختن ۱۰ نفر در این شهر جنوبی هند شد.به گزارش سلامت آنلاین، یک مقام ارشد پلیس بنگلور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد چهار نفر از جان باختگان به دلیل کشیده شدن به درون سیستم فاضلاب شهری جان باختند.
سازمان هواشناسی هند اعلام کرد در دو روز گذشته یک هزار و ۶۱۵ میلیمتر باران در بنگلور ثبت شد که این میزان در یک قرن گذشته بی سابقه بوده است .
مقام ارشد سازمان هواشناسی هند اعلام کرد افزایش بارندگی در بنگلور در دو ماه گذشته نشان می دهد که شرایط آب و هوایی در این شهر تغییرکرده است.
وی ترکیب فصل بارانی و فشار پائین هوا نشات گرفته از دریای عرب را دلیل افزایش بارندگی در مناطق داخلی ایالت کارناتاکا و بنگلور ذکر کرد.
سازمان هوا شناسی هند همچنین درباره بارندگی های شدید در شهر بمبئی در سه روز آینده هشدار صادر کرد. بارندگی شدید روز گذشته در بمبئی پایتخت اقتصادی هند زندگی مردم این شهر را تحت تاثیر قرار داد.
در دهه های اخیر بارندگی و جاری شدن سیل در شهرهای حیدرآباد، احمدآباد، سرینگر، چنای، کلکته، جمشیدپور، گواهاتی و بنگلور افزایش یافته است.
براساس گزارش های منتشر شده، براثر وقوع سیل و توفان از ابتدای سالجاری میلادی تاکنون بیش از ۹۰۰ نفر در هند جان خود را از دست داده اند. بارندگی و جاری شدن سیل در فصل باران های موسمی همه ساله خسارت زیادی به مردم و زمین های کشاورزی مناطق شمال و شمال شرق هند وارد می کند. (ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.