شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱

بیماری جنسی مرد تایوانی مشکلساز شد

علامت نر

سلامت آنلاین- پزشکان مجبور شدند نیمی از آلت تناسلی یک مرد ۵۲ ساله اهل تایوان را بعد از تحمل درد ناشی از یک هفته نعوظ مداوم قطع کنند.

پزشکان در مرد ۵۲ ساله‌ای که به مدت یک هفته دچار نعوظ پیوسته بود، تشخیص سرطان دادند. این مرد که نام وی محفوظ مانده، به پزشکان گفته بود که حالت نعوظ به طور اتفاقی و بدون هیچ‌گونه تحریک جنسی در او اتفاق افتاده است.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از دیلی‌میل، او زمانی به پزشک مراجعه کرد که درد شدیدی در آلت تناسلی خود حس می‌کرد و این دردها چنان غیرقابل تحمل شده بود که تصور می‌کرد آلتش در آستانه ترکیدن  قرار دارد. پزشکان که از چنین وضعیتی شوکه شده بودند، بعد از بررسی‌هایشان پی بردند مشکل ایجاد شده به دلیل بروز سرطان مثانه در این بیمار است.

این مرد از حدود ۳ سال قبل علائم هشداردهنده بیماری خود را نادیده گرفته بود تا این‌که در نهایت چنین مشکلی برایش رخ داد. به گفته پزشکان، نعوذی که بیشتر از ۴ ساعت ادامه داشته باشد، احتمالا به دلیل بروز «پریاپیسم» است که به درمان اورژانسی نیاز دارد.

پزشکان تایوان بعد از معاینه این بیمار دریافتند که سرطان مثانه او به اندام‌های دیگر هم گسترش یافته و از همین رو تصمیم به قطع قسمت‌هایی از آلت تناسلی او گرفتند.

بیمار اکنون در مراحل نقاهت است و به محض بهبودی، برای مراحل شیمی درمانی آماده خواهد شد. به گفته رئیس بخش اورولوژی بیمارستان «کاوسیانگ چانگ گونگ»، سرطان مثانه در این بیمار باعث انسداد عروق خونی در آلت تناسلی او شده و نعوظمداوم آلت تناسلی وی را در پی می‌آورده است. این بیمار همچنین گفت که پزشکان در سال ۲۰۱۴ علائم اولیه سرطان را در او تشخیص داده و پیشنهاد کرده بودند با عمل جراحی مثانه‌اش را خارج کنند اما او از مراجعات بعدی خودداری کرده بود تا این که کار بدین‌جا رسید.

پزشکان با عمل جراحی، نیمی از آلت تناسلی  و مثانه او را قطع کردند تا بتوانند بخشی از درد او را کاهش دهند و از بخش مبتلا به سرطان نیز بکاهند. (سلامت آنلاین/ ترجمه: ندا اظهری)