دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵

بیماری مرموز، دختر ۱۷ ساله را خانه‌نشین کرد

سومان کوماری

​سلامت آنلاین- دختری هندی که ۱۷ سال دارد، به دلیل ابتلا به بیماری مرموزی خودش را حبس کرده و خانه نشین شده است. این بیماری سبب ایجاد تورمی غیر عادی در گونه ها و چانه او شده، به گونه ای که از حضور در مراکز عمومی خجالت می کشد.

به گزارش سلامت آنلاین سومان کوماری، اهل یک محله فقیر نشین در دهلی، به مرور متوجه شد که صورتش از حالت عادی خارج شده و بی ریخت می شود و پزشکان نیز نتوانستند دلیل به‌وجود آمدن چنین عارضه ای را توجیه کنند..

صورت متورم و پف کرده سومان همچنین مشکلات زیادی در جویدن و بلع غذا برای او به‌ وجود آورده و همچنین صدای او را بسیار گوشخراش و آزاردهنده کرده و نیز در وضوح دید او نیز تاثیر گذاشته است.
سومان سال گذشته پس از اینکه بی رحمانه از جانب همکلاس هایش مورد تمسخر قرار گرفت ترک تحصیل کرد و از آن به بعد خانه نشین شد.

مادر دل شکسته و نا امید او شدیدا تمایل به انجام عمل جراحی حیاتی دخترش دارد که بتواند با این عمل او را درمان کند و زندگی او را تغییر دهد تا او بتواند ازدواج کند و از خانه نشینی خلاص شود.

سومان می گوید: من از ظاهرم خجالت می کشم و از دیدن خودم در آیینه متنفرم و می دانم که هیچکس دوست ندارد که به من نگاه کند. من می دانم که هیچوقت نخواهم توانست ازدواج کنم و عروس زیبایی باشم و هیچکس با من ازدواج نخواهد کرد.
او می افزاید:امروزه جذابیت و زیبایی ظاهری برای مردم بسیار اهمیت دارد و هیچکس نیست که دختری مثل من را بپذیرد. من گاهی اوقات بسیار ناراحت و رنجیده خاطر می شوم اما  هیچکس را برای شرایطی که دارم مقصر نمی دانم و سرزنش نمی کنم، حتما سرنوشت و تقدیر من چنین بوده است.

سومان مانند سه خواهر و برادرش، آرزو دارد که بتواند یک زندگی عادی مانند دیگران داشته باشد. او می گوید: می خواهم برای مداوای صورتم عمل جراحی انجام دهم، ولی می دانم که خانواده ام استطاعت مالی ندارند و الان فقط منتظر یک معجزه هستم. من به خدا اعتقاد دارم و باور دارم که یک معجزه کوچک از جانب او برای همیشه زندگی ام را تغییر خواهد داد.
 

پدر ۵۱ ساله سومان، دالبیر سینگ، و مادر ۴۲ ساله اش، مینا دوی، از بعد از تولد ده سالگی او متوجه تغییرات صورتش شده اند. آنها بسیار از آینده او نگرانند و می خواهند هر آنچه از دستشان برمی آید برای او انجام دهند ولی توانایی مالی اندکی که دارند به آنها اجازه چنین کاری نمی دهد. آنها از این نگرانند که خانه نشینی سومان باعث ایجاد افسردگی روحی روانی در او شود.

پزشکان برای یافتن دلیل ایجاد این ناهنجاری با نمونه برداری از پوست سومان و انجام آزمایش های خون بیشمار، سعی در کشف دلیل این بیماری دارند، ولی تا کنون به نتیجه ای دست نیافته اند. به مرور زمان و با افزایش سن سومان تورم صورت و تغییر شکل صورتش نیز رو به بدتر شدن است تا جایی که در حال حاضر او نمی تواند دهانش را به طور کامل باز کند و در جویدن و بلع غذا مشکل دارد و خوردن برای او دردناک است.
او می تواند صحبت کند اما صدایش واضح نیست و بسیار آزاردهنده و گوشخراش است. همچنین این بیماری روی چشمهای او نیز تاثیر گذاشته و او به دلیل تورم زیاد پوست صورت که جلوی چشمانش را گرفته است نمی تواند به وضوح ببیند. این تورم باعث ایجاد دردی همیشگی در تمام اعضای صورتش شده است.(سلامت آنلاین/ ترجمه: ثنا حاجی خانی)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.