جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده:

موانع پیش‌روی «ورزش زنان» باید برداشته شود

نرمش صبحگاهی ورزش زنان بانوان

سلامت آنلاین- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: نباید اجازه دهیم موانعی پیش روی ورزش زنان قرار گیرد و این موانع باید برداشته شود، چراکه در غیر این صورت، هزینه های درمانی سنگین به نظام سلامت تحمیل می شود.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر معصومه ابتکار، اظهار کرد: آموزش و آگاهی زنان برای عزت نفس، سبک زندگی و تصمیمات اثرگذار زندگی آنها بسیار مفید است و باعث می شود که به رفتارهای پر خطر، منجر نشود.

 ابتکار از نشست هفته آینده با وزیر بهداشت خبر داد و گفت: به دنبال امضای تفاهم نامه با وزارت بهداشت برای ارتقای سلامت زنان هستیم.

وی تصریح کرد: خدشه وارد کردن به آموزش و آگاهی زنان، جهل است و این جهل به عزت نفس و سلامتی جوانان خدشه وارد می کند و اجازه نمی دهد که انسان های دیندار، سالم و با نشاطی در زندگی خود باشند.

معاون رئیس جمهوی در امور زنان و خانواده ضمن تاکید بر اهمیت آگاهی بخشی به زنان از طریق وزارت بهداشت، معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم جوان ایرانی با عزت نفس باشد و سلامت روح و روان داشته باشد باید اجازه دهیم آگاهی آنها افزایش یابد و سبک زندگی را در عمل به آنها یاد دهیم و یکی از نمودهای سبک زندگی سالم، تحرک بدنی و ورزش است.

ابتکار از کم تحرکی به عنوان بیماری عصر جدید یاد کرد و گفت: متاسفانه در پایه های اول تا سوم دبستان، معلم ورزش برای دانش آموزان وجود ندارد و وزارت بهداشت باید در این زمینه مدعی باشد و مطالبه کند تا مشکلات روحی و جسمی دختران در جامعه کاهش یابد.وی یادآور شد: برای همکاری با وزارت بهداشت در جهت ارتقای سلامت زنان، آمادگی کامل داریم و می توانیم پروژه های مشخصی را تعریف کنیم. اعتقاد داریم هر قدر که در حوزه سلامت سرمایه گذاری کنیم، به کاهش هزینه های درمانی و آسیب های اجتماعی کمک کرده ایم.(مهر)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.