یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹

درخشش طلا در مچ و انگشتان زن ۵۸ ساله

آرتریت روماتوئید

سلامت آنلاین- عکس برداری با اشعه ایکس از دستان یک زن مبتلا به آرتریت روماتوئید، در نهایت شگفتی درخشندگی دستان او را نشان داد، دلیل این مساله وجود رشته هایی از طلا بود که در مچ و انگشتان او جای گرفته بود.

به گزارش سلامت آنلاین این زن ۵۸ ساله اهل کره ، مدتها از بیماری آرتریت و ورم زیاد مفاصل انگشتان و مچ دستهایش رنج می برد و از مداوا و شرایط عذاب آورش مایوس شده بود.
 او از ۱۸ سالگی بهورم مفاصل و انگشتان دست و پا مبتلا و به انواع قرصهای مسکن و خواب آور برای تسکین درد و تحمل آن وابسته شده است. اوپس از اینکه درمانهای دارویی تاثیر لازم را در بهبود روند بیماری اش نمی گذارد، بالاخره تصمیم به انجام طب سوزنی با رشته های طلا ( نوعی معالجه برای تسکین درد است که البته هیچ گواه علمی برای تاثیر آن وجود ندارد) می گیرد.
در این روش رشته هایی از طلا با سوزنهایی بسیار نازک را از روی سطح پوست وارد قسمتهای دردناک بدن شخص می کنند که در این نمونه نادر رشته های نازک وارد بدن این زن شده و در آن فرو می روند و چون این ماده خارجی از جنس طلا بوده است، باعث ایجاد عفونت در بدن او نمی شود و برای مدتها در آنجا می ماند. 
 پزشکان معتقد بودند که این روش درمانی حتی شاید درد و رنج بیمار را بدتر کند، اما او که خسته از درمان شده بود، این روش درمانی را نیز امتحان می کند ولی نتیجه چندانی از آن نمی گیرد و  اکنون مدت طولانی است که با تحمل درد و رنج ناشی از بیماری آرتریت و روماتیسمی که روز به روز نیز وخیم تر می شد،  روزگار می گذراند.
 پزشکان با انجام عمل جراحی بر روی این زن تا حدودی درد مفاصل و دفرمه شدن پاهایش را کنترل کرده اند و همچنین با تجویز چندین نوع داروی مختلف توانسته اند درد ناشی از ورم مفاصل او را کاهش دهند، اما او ناچار است با رشته های طلایی در بدن خود کنار بیاید، البته ناراحتی خاصی برایش ایجاد نکرده است. 
این زن اکنون حال عمومی خوبی دارد، اما همچنان با عوارض ناشی از آرتریت دست و پنجه نرم می کند و طب سوزنی و رشته های طلایی هم نتوانسته درد او را کاهش دهد.(سلامت آنلاین/ ترجمه: ثنا حاجی خانی)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.