شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۳

رئیس سازمان غذا و دارو ضمن قول مساعد برای حل مشکل دارویی بیماران تاکید کرد:

اجازه تحمیل هزینه دارویی اضافی به بیماران متابولیکی را نمی‌دهیم

غلامرضا اصغری

​سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به تجمع امروز بیماران متابولیکی گفت: به هیچ وجه اجازه نمی دهیم سلامت بیماران به خاطر سودجویی برخی شرکت های واردات دارو به مخاطره بیفتد.

دکترغلامرضا اصغری در گفتگو با سلامت آنلاین  با اشاره به تجمع امروز حدود ۴۰ تن از بیماران متابولیکی گفت: به علت افزایش قیمت ارز، تعداد محدودی از شرکت های  وارد کننده دارو درخواست افزایش قیمت داروی خود را دارند، اما سازمان غذا و دارو ضمن بررسی حاشیه سود داروی وارداتی آنها و سودی که در چندین سال گذشته از این واردات داشته اند با افزایش قیمت موافقت نمی کند و آنها به همین دلیل برای بیماران مشکل ایجاد کرده اند.

وی افزود: اغلب شرکت های وارد کننده دارو با سازمان غذا و دارو همکاری می کنند و از آنها تشکر می کنم، ولی شرکت واردکننده داروی بیماران متابولیکی متاسفانه دارو را در اختیار بیماران قرار نداده و باعث ایجاد ناراحتی برای بیماران و خانواده آنان می شود، ضمن عذرخواهی از رفتار غیرقابل قبول این شرکت های وارداتی با آنان برخورد قانونی خواهد شد.
دکتر اصغری ضمن پوزش از بیماران و خانواده های آنها به خاطر مشکل پیش آمده  تاکید کرد: به هیچ وجه منافع و سلامت بیماران را به خاطر سودجویی برخی شرکت ها و افراد به مخاطره نمی اندازیم و مشکل را در اسرع وقت حل خواهیم کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.