یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴

برف، باران و گردوغبار برخی مناطق کشور را درگیر می‌کند

هشدار به ساکنان ۳ استان کشور: احتمال طغیان رودخانه‌ها

آبگرفتگی خودرو

سلامت آنلاین- کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به احتمال بارش باران در ۷ استان از جمله سیستان وبلوچستان گفت: در برخی از مناطق همچون مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش‌ها به قدری زیاد خواهد بود که احتمال حوادثی چون طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر را افزایش می‌دهد. در مناطق کوهستانی نیز بارش برف بعید نیست.


به گزارش سلامت آنلاین، محمد اصغری اظهار داشت: امروز شدت بارش باران در مازندران، گلستان و خراسان شمالی به قدری زیاد است که احتمال طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر وجود دارد. باران در گیلان و اردبیل هم امروز می بارد اما شدت آن کمتر از سایر استان ها است.
وی با بیان اینکه اولین بارش باران پائیزی در سیستان وبلوچستان و خراسان جنوبی از امروز آغاز می شود، گفت: در استان سیستان وبلوچستان، تمرکز بارش در شهرهای زاهدان و خاش است. این بارش تا عصر فردا با شدت ادامه دارد.
کارشناس سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در جاده های استان های مازندران، سمنان، البرز و تهران خبر داد و گفت: بارش در جاده های کوهستانی و ارتفاعات به صورت برف است که رانندگان بهتر است تجهیزات ایمنی به همراه داشته باشند.
وی از وزش باد در جنوب غرب کشور خبر داد و افزود: برای استان های خوزستان، بوشهر،چهارمحال،اصفهان و ایلام وزش باد و وقوع پدیده گرد و غبار پیش بینی می شود. همچنین از روز دوشنبه تا چهارشنبه این وضعیت در استان سیستان و بلوچستان رخ می دهد.
به گفته اصغری برای تهران و البرز هم ورود گرد و غبار پیش بینی می شود. (میزان)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.