دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶

معاون درمان وزیر بهداشت خبر داد:

۱۶۴ کشته و ۱۵۶۸ مصدوم پس از زلزله دیشب در غرب کشور

زلزله زمینلرزه آوار پراید

سلامت آنلاین- در حالی که زمینلرزه‌ای با بزرگای ۷/۲ درجه همراه با ۱۲ پسلرزه تا صبح امروز، شامگاه گذشته مرز ایران و عراق را درنوردید و شدیدترین آن در بسیاری از شهرها و حتی کشورهای اطراف نیز محسوس بود، معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با اعلام آماری گفت: این زلزله تاکنون ۱۶۴ کشته و ۱۵۶۸ مصدوم به جا گذاشته است.به گزارش سلامت آنلاین، قاسم جان بابایی افزود: تلفات و مصدومان حادثه رو به افزایش است و از این رو هواپیمایی برای انتقال مصدومان حادثه از کرمانشاه به تهران به پرواز کرده و بیمارستان‌های تهران نیز برای پذیرش مصدومان آن به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.
به گفته وی بیشترین میزان خسارات و تلفات در استان کرمانشاه بوده است.
در همین حال، کولیوند، سرپرست اورژانس کشور اطلاع داده است که از صبح دوشنبه ۲۰ بالگرد نیروی زمینی ارتش با تغییر کاربری به منظور ارائه خدمات اوژانس از صبح دوشنبه به مناطق آسیب دیده اعزام خواهند شد.
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور نیز با اشاره به دایرشدن بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده، از حضور و آمادگی کامل نیروهای امداد و خدمات در منطقه خبر داد و از مردم خواست به اخبار و ‌گزارش های غیررسمی توجه نکنند.
از سوی دیگر، هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه ساعاتی پیش اعلام کرد: در زلزله شب گذشته بیشترین آسیب به شهرهای قصرشیرین، ثلاث باباجانی و اسلام آبادغرب وارد شده است.
پس از چند پیشلرزه، زمینلرزه‌ای با بزگای ۷/۳ که کانون آن در مناطق مرزی ایران و عراق بود، نه تنها برخی از شهرها و استانهای کشورمان را لرزاند بل‌که برخی کشورهای دیگر اطراف منطقه را نیز درنوردید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.