دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

برپایی ۲ بیمارستان صحرایی؛ ۶۰ آمبولانس به مناطق زلزله‌زده اعزام شد

زلزله کرمانشاه

سلامت آنلاین- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به برپایی ۲ بیمارستان صحرایی در منطقه سرپل ذهاب، گفت: شش دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۶۰ دستگاه آمبولانس نیز به مناطق زلزله زده اعزام شدند.

دکتر بهمن روشنی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: مقرر است ۲۰ دستگاه بالگرد نیز در عملیات امداد و نجات حضور داشته باشند که البته سه دستگاه آن فعلا امداد رسانی را آغاز کرده اند و تا ساعاتی دیگر نیز سایر بالگردها به گروه های امدادی ملحق خواهند شد.

روشنی با بیان این که مجاز به اعلام آمار تلفات زلزله نیست، گفت: در جریان زلزله شب گذشته، شهر سرپل ذهاب بیشترین آسیب را دید و با توجه به این که هنوز برخی روستاها آوار برداری نشده اند به طور قطع آمار کشته‌ها و مصدومان افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به این که آمار مصدومان در حال افزایش است، اظهار کرد: متاسفانه بیمارستان سرپل ذهاب پاسخگوی حجم بالای مصدومان نیست و بسیاری از آن ها در حیاط بیمارستان بستری شده اند و خدمات درمانی دریافت می کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه کرد: برای افزایش سطح خدمات رسانی به مصدومان زلزله، دو بیمارستان صحرایی در سرپل ذهاب برپا کرده ایم تا وقفه ای در امداد و نجات ایجاد نشود. در عین حال برای تسریع در امداد رسانی، برخی مصدومان را به بیمارستان استان های کرمانشاه، کردستان و سایر شهرهای داخل استان کرمانشاه اعزام کرده ایم و در حال انتقال بعضی از مصدومان به تهران و همدان هستیم.

روشنی در خصوص دسترسی مصدومان به تخصص های پزشکی یادآور شد: خوشبختانه در بیمارستان سرپل ذهاب از انواع تخصص ها، پزشک در اختیار داشتیم، اما بیشترین تخصصی که اکنون به آن نیاز داریم، ارتوپدی و جراح مغز و اعصاب است که امیدواریم هر چه سریع تر به تیم درمان ملحق شوند.

وی بیان کرد: با وجود اقدامات گسترده گروه های امدادی و درمانی، اما به دلیل حجم بالای تخریب، شرایط استان کرمانشاه هنوز به حالت عادی بازنگشته است.