دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲

رئیس جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در گفتگو با سلامت آنلاین بیان کرد:

اعزام ۴۰۰ نیروی هلال احمر به مناطق زلزله‌زده

خسارات زلزله کرمانشاه

سلامت آنلاین- رئیس جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: ۴۰۰ نیروی امدادی و دو اکیپ بهداشت و درمان ۱۰ نفره به مناطق زلزله کرمانشاه بخصوص سرپل ذهاب و سرثلاث باباجانی اعزام شده اند تا روند امداد رسانی با سرعت بیشتری انجام شود.

محمد امین هاشمی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: علاوه بر این ها، ۱۰۰ نیروی امدادی شامل ۵۰ خانم  و ۵۰ آقای آموزش دیده از سوی جمعیت هلال احمر به بیمارستان طالقانی کرمانشاه اعزام شده اند تا اقدامات بهداشتی و درمانی انجام دهند.

وی با اشاره به این که پس لرزه ها ادامه دارد، اظهار کرد: همین مساله باعث ایجاد رعب و وحشت در میان مردم شده است بنحوی که به پایگاه های هلال احمر هجوم آورده اند، اما به مردم اطمینان می دهیم که هلال احمر و سایر ارگان های امدادی درکنار آنهاست. 

رئیس جمعیت هلال احمر کرمانشاه  ادامه داد: در عین این که گروه های تخصصی امداد و نجات متعددی در کرمانشاه حضور دارند، بسیاری از افراد حتی کامیون و اتوبوس های خود را در اختیار نیروهای امدادی قرار داده اند تا وظیفه خود را به عنوان هموطن در قبال دیگران انجام داده باشند.

هاشمی بیان کرد: گروه های زنده یاب هلال احمر نیز مشغول جستجوی افرادی هستند که زیر آوار مانده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر کرمانشاه در خصوص برخی شایعات مبنی بر این که دستکش و ماسک در میان مردم توزیع نشده است و خود اقدام به آوار برداری می کنند، بیان کرد: نباید به این شایعات توجه کرد. ساعت ۹ شب زلزله رخ داد و در آن زمان طبعا فرصت کافی برای تامین دستکش و ماسک وجود نداشت، هر چند کادر درمان ماسک و دستکش در اختیار دارند، اما قطعا این امکانات بهداشتی در اختیار افرادی که به نوعی درگیر خدمات امداد و نجات هستند، قرار خواهد گرفت.