دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵

تاکید رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت:

اطلاعات مراجعان به مراکز درمان اعتیاد، هک نشده است

محمود تارا

سلامت آنلاین- رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت در اقدامی ضربتی با تشکیل ستادی عملیاتی، ادعای مطرح شده مبنی بر افشای اطلاعات بیماران مراجعه کننده به مراکز درمان اعتیاد کشور که به صورت سازمان دهی شده منتشر شده بود را بررسی کرد، اما بررسی شواهد دقیق نشان می دهد که تا کنون هیچ نشانه ای مبنی بر هک و یا نفوذ به سامانه «آیداتیس» یافت نشده است.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر سید محمود تارا ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: از مراکز نظارتی مانند مرکز تهدیدات سایبری وزارت ارتباطات و پلیس فتا در این راستا دعوت به بررسی صحت و سقم ادعاهای مطرح شده کردیم و بعد از بررسی های دقیق متوجه شدیم که اطلاعات مراجعان به مراکز درمان اعتیاد، به هیچ وجه هک نشده است.

وی گفت: با توجه به این که وزارت بهداشت، اطلاعات هویتی بیماران این مراکز را در سامانه آیداتیس نگهداری نمی کند این اطمینان اولیه وجود دارد، افرادی با هدف تشویش اذهان عمومی و برنامه ریزی شده در نظر دارند جلوی حرکت بزرگ وزارت بهداشت در ساماندهی مراکز درمان اعتیاد و همت این وزارتخانه در پیشگیری از سوء استفاده های برخی جریان های معدود در این مراکز را بگیرند.

رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت همچنین نگهداری اطلاعات مراکز درمان اعتیاد در مراکز خارج از کشور را تکذیب و اعلام می کند هیچ یک از سایت های رسمی وزارت بهداشت نظیر این سامانه در مرکز داده خارج از کشور، وجود ندارند و این سامانه ها منحصرا در مرکز داده وزارت بهداشت استقرار دارند.

تارا گفت: وزارت بهداشت از مراکز نظارتی درخواست کرده است تا با ارزیابی سامانه ها و اطمینان خاطر مبنی بر غیر واقعی بودن ادعاها، احتمال سوء استفاده افراد سودجو و گروه های فرصت طلب مربوطه از سامانه های ذیربط را اعلام کنند.(وبدا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.