دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با سلامت آنلاین:

نیازهای درمانی زلزله‌زدگان، لحظه به لحظه افزایش پیدا می‌کند

مصدومان زلزله کرمانشاه

سلامت آنلاین- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص کمبودهای پزشکی پس از وقوع زلزله گفت: با ادامه آواربرداری ها و افزایش مداوم تعداد مصدومان، نیازهای درمانی زلزله‌زدگان نیز لحظه به لحظه افزایش پیدا می‌کند.

دکتر امید عبدی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: از نظر دسترسی به انواع سرم، داروهای اورژانسی حیاتی و برخی اقلام دیگر درمانی به شدت دچار کمبود هستیم که تامین این موارد به وزارت بهداشت اعلام شده است. 

عبدی تاکید کرد: پس از وقوع زلزله، رسیدگی به وضعیت حادثه دیدگان را آغاز کردیم و تا اوایل بامداد امروز، تمام داروهای موردنیاز مصدومان و تجهیزات مصرفی از بیمارستان های اسلام آباد غرب، قصر شیرین، دالاهو، ثلاث باباجانی و جوانرود به محل حادثه انتقال پیدا کرد و شرایط عادی بود، اما پس از آوار برداری و افزایش آمار مصدومان، شرایط تغییر کرد و در برخی حوزه ها به شدت دچار کمبود هستیم. 

وی با اشاره به این که اقلام مورد نیاز توسط بالگرد به مناطق زلزله زده ارسال خواهد شد، ادامه داد: باند، گازهای استریل، آتل، برانکارد حمل بیمار و تخت از مواردی است که نیاز مبرمی به آن ها داریم. 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص وضعیت بیمارستان ها گفت: متاسفانه بیمارستان سرپل ذهاب تخریب شده است و مناطق زلزله زده به شدت به امداد رسانی نیاز دارند.