دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴

در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح شد

دستور فوری رئیس سازمان غذا و دارو برای رفع نیازهای دارویی زلزله‌زدگان

مصدومان زلزله کرمانشاه

سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو برای رفع نیازهای دارویی زلزله زدگان، دستور فوری صادر کرد.

دکتر غلامرضا اصغری در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: در ساعات اولیه صبح ضمن حضور در ستاد بحران وزارت بهداشت، در گفتگوی تلفنی با معاونت غذاو داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، نیازهاهای دارویی مصدومان زلزله بررسی شد و دستورات لازم برای تامین فوری دارو و تجهیزات پزشکی صادر شد.

وی یادآور شد: نیازهای دارویی مصدومان زلزله به طورمدام پایش می شود و هر نیاز دارویی در مناطق زلزله زده، بلافاصله تامین خواهد شد.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: به مدیران این سازمان دستور داده شده است تا بدون فوت وقت، حوائج دارویی، تجهیزات پزشکی و دیگر نیازهای مناطق حادثه دیده را تامین کنند.

در پی وقوع زلزله در غرب کشور، رئیس سازمان غذا و دارو به مدیران سازمان متبوعش  و نیز  معاون غذا و داروی  کرمانشاه و دانشگاه های نزدیک به مناطق  حادثه  دیده دستور داد بدون فوت وقت و در اولین زمان ممکن  اقدامات لازم را برای تامین حوائج دارویی، تجهیزات پزشکی و دیگر نیازها به عمل آورند.

شب گذشته در فاصله ساعت ۲۱ تا ۲۲ مناطق مرزی غرب کشور دو بار لرزید که زلزله دوم به بزرگای ۷.۳ ریشتر بود؛ در اثر این زمین لرزه مسیر ارتباطی سرپل ذهاب مسدود و خسارات زیادی به این مناطق بویژه روستاهای قصرشیرین، ازگله، تازه آباد، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب وارد شد که در این میان تعدادی از هموطنان کشته شده اند. همچنین در همین زمان زلزله ای در منطقه کردستان عراق هم روی داد و این زلزله بیشتر مناطق کشور ایران و کشورهای همجوار را هم لرزاند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.