دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱

افزایش سن، احتمال ابتلا به سرطان را بیشتر می‌کند

متاستاز توده سرطانی انتشار سلوهای سرطانی

سلامت آنلاین- نائب رئیس انجمن سرطان ایران گفت: هر چه سن بالاتر می‌رود تغییرات و جهش‌های ‍ژنتیکی بیشتری ایجاد می‌کند و زمینه را برای ابتلا به سرطان آماده می‌سازد. درواقع با هرم سنی که در کشور وجود دارد انتظار افزایش آمار و شیوع سرطان در جمعیت کشور نیز بیشتر است.به گزارش سلامت آنلاین، عبدالله فضل علی زاده اضافه کرد: با توجه به عوامل متعدد که زمینه‌ساز بروز سرطان هستند، افزایش سن در جامعه ایرانی یکی از عواملی است که در آینده منجر به شیوع و افزایش سرطان خواهد شد.
وی گفت: عوامل مهم در ایجاد سرطان تقریباً شناخته‌شده‌اند و تنها کاری که می‌توان برای مبارزه، کنترل و کاهش سرطان انجام داد بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات مردم برای شناخت عوامل بروز سرطان و تقویت راه‌های پیشگیری از آن است.
او اضافه کرد: برای پیشگیری در سطوح مختلف فردی، اجتماعی و کشوری نیاز به سرمایه‌گذاری، حمایت‌ها و همکاری بخش‌های مختلف حوزه سلامت در کشور هستیم.
به گفته وی ۴۰ درصد سرطان‌ها در کشور را می‌توان پیشگیری کرد و با اصلاح برخی رفتارها و دوری از عوامل خطر و تغییر سبک زندگی می‌توانیم عوامل زمینه‌ساز و ابتلا به سرطان را کنترل کنیم.
فضل علیزاده تصریح کرد: سازمان بهداشت جهانی طی سالهای اخیر سرطان را از نظر میزان بروز شیوع سرطان رتبه‌بندی کرده است و ۵ رتبه را در نظر گرفته است و از بیشترین به پایین طراحی کرده است که در این رتبه‌بندی ایران در رده چهارم قرار دارد و این یعنی سرطان در ایران نسبت به کشورهای دیگر رقم بالایی ندارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.