سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۱

تازه ترین آمار قربانیان زلزله: ۴۴۵ کشته و ۷۳۷۰ مصدوم

زلزله سوگواری

سلامت آنلاین- در حالی که امدادرسانی به زلزله زدگان استان های غربی کشور همچنان ادامه دارد، وزیر بهداشت کشورمان نیز اعلام کرد کمبودی از نظر خون و دارو در این مناطق وجود ندارد.

به گزارش سلامت آنلاین دکتر سید حسن هاشمی که به کرمانشاه سفر کرده است، آخرین وضعیت و شرایط درمانی و همچنین نیاز به خون در مناطق زلزله‌زده را تشریح کرد.

وی درباره نیازهای مناطق زلزله‌زده به دارو و میزان نیازهای دارویی این مناطق گفت: خوشبختانه نیاز دارویی نداریم و به یاری خداوند هر آنچه که لازم بود تامین و فراهم است. ضمن اینکه سیاست ما نیز انتقال مصدومان به استان‌های مجاور و در صورت لزوم تهران است. بنابراین چندان نیاز دارویی در این مناطق احساس نخواهد شد و خوشبختانه مشکل دارویی در مناطق زلزله‌زده نداریم.

وی درباره اینکه آیا نیاز به خون در مناطق زلزله‌زده وجود دارد یا خیر، گفت: در حال حاضر به خون نیز نیازی نیست.

وزیر بهداشت با اشاره به ازدحام مردم برای اهدای خون اظهار کرد: این مردم ایران هستند که بزرگواری کرده و اینطور به کمک هم‌نوعشان آمده‌اند. من هم در گزارشی که از رئیس سازمان انتقال خون گرفتم از این رفتار مردم باخبر شدم. خوشبختانه در حال حاضر در مناطق زلزله‌زده نیازی به خون وجود ندارد و اگر فردا و در روزهای آتی نیاز به خون وجود داشته باشد حتما آن را اعلام خواهیم کرد.

به گفته هاشمی، بیشترین گروه‌های خونی به ویژه در گروه‌های خون‌دهنده عمومی oمثبت و oمنفی بالاترین میزان اهدای خون را داشته‌اند.

وزیر بهداشت همچنین درباره کمک دیگر کشورها به زلزله‌زده‌های ایرانی گفت: ما از این کشورها و نوع‌دوستیشان قدردانی می‌کنیم اما در حال حاضر نیازی به دریافت کمک از سوی آنها وجود ندارد.

   براساس اعلام سازمان پزشکی قانونی و وزارت بهداشت، تا ساعت ۲۱ امشب زلزله کرمانشاه ۴۴۵ قربانی و بیش از ۷۳۷۰  مصدوم برجای گذاشته است. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.