سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶

سخنگوی سازمان انتقال خون مطرح کرد

تقدیر از همت مردم؛ نیاز اضطراری به اهدای خون برطرف شد

اهدای خون

سلامت آنلاین- سخنگوی سازمان انتقال خون با تقدیر از همت مردمی که به اهدای خون پس از وقوع زلزله اقدام کردند، گفت: با توجه به حجم خون اهدایی و ذخیره کافی خونی کشور، دیگر نیاز اضطراری به اهدای خون برطرف شد و اهداکنندگان خون از امروز به صورت عادی به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر بشیر حاجی بیگی افزود: سازمان انتقال خون ایران به همت اهداکنندگان، قبل از وقوع حادثه تاسف بار زلزله غرب کشور دارای ذخیره خون و فرآورده های آن بیش از هفت برابر مصرف روزانه بود.

وی اظهار کرد: با این ذخایر به راحتی امکان مدیریت و تامین خون و فرآورده های خونی آسیب دیدگان حادثه امکان پذیر بود از این رو سازمان انتقال خون درخواست مراجعه اهداکنندگان با گروه خونی o منفی و سایر گروه های منفی و گروه خونی o مثبت را داشت.

وی تاکید کرد: لازم می دانیم از اهداکنندگانی که به درخواست سازمان پاسخ مثبت داده و از اینکه در صف های اهداء معطل شدند تشکر و قدردانی کنیم و درخواست مراجعه عادی اهداکنندگان با توجه به حجم خون اهدایی و ذخیره خونی کشور را داریم.

ازصبح روز دوشنبه از سوی سازمان انتقال خون اعلام‌ شد که به گروه خونی o منفی نیاز است و مردم نوع دوست ایران درسراسر کشور برای اهدای خون به مراکز اهدای خون مراجعه کردند.

زلزله ای به بزرگی ۷.۳ ریشتر ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه شامگاه یکشنبه، بیست و یکم آبان، استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.

این زلزله در استان کرمانشاه حوالی ازگله در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داد.

شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که در بیشتر استان ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.(ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.