سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷

در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح شد

انتقاد نماینده کرمانشاه از رفتار «صدا و سیما» در پوشش اخبار زلزله

احمد صفری

سلامت آنلاین- نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: زلزله زده ها هنوز به آب و غذا و امکانات گرمایشی کافی دسترسی ندارند، اما متاسفانه رسانه ملی بجای این که تصاویر بیشتری از رنج مردم کرمانشاه نشان دهد و با آن ها همدلی کند، به طور عمدی از به تصویر کشیدن واقعیت های رنج آور زلزله زده ها خودداری می کند که بابت این مساله بسیار گله مندیم.

احمد صفری در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: در حالی که وظیفه رسانه ملی است با پوشش کامل تصویری، مردم را در جریان اقدامات و خدمات ارائه شده  پس از وقوع حادثه قرار دهد، اما از این کار هم دریغ کرده است. 

وی با تاکید بر این که الان باید به فکر افراد زنده مانده در زلزله باشیم، افزود: در  بحران ها، تمام نهادها و سازمان های مرتبط باید از آمادگی کامل برخوردار باشند، اما متاسفانه خیلی از از نهادها برنامه خاصی برای مقابله با شرایط بحرانی که هم اکنون با آن مواجه هستیم، نداشتند و زلزله زده ها از دسترسی به امکانات اولیه معیشتی محروم بودند. 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس ادامه داد: شرایط بگونه ای بود که به رئیس جمعیت هلال احمر گلایه کردم که انتظار نداشتیم همکاران شما با بازماندگان زلزله که دار و ندار و عزیزان خود را از دست داده اند این طور برخورد کنند، به نحوی که به امکانات اولیه زندگی نیز دسترسی نداشته باشند. اداره چنین بحران هایی تدبیر می خواهد، اما از هلال احمر، بسیار گله مند هستیم که عملکرد ضعیفی داشت و آن طور که باید و شاید خدمات را در اختیار مردم مصیبت زده قرار نداد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر این که ارتش و وزارت بهداشت عملکرد خوبی در زلزله کرمانشاه داشتند، تاکید کرد: برپایی بیمارستان های صحرایی و تامین داروهای مورد نیاز از سوی وزارت بهداشت و امداد رسانی و برقراری نظم توسط نیروی های ارتش از جمله اقدامات موثری است که جای تقدیر و تشکر دارد.