سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵

نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

زلزله‌زده‌ها هنوز به آب و غذای کافی دسترسی ندارند

فرهاد تجری

سلامت آنلاین- نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس با اشاره به این که وضعیت منطقه سرپل ذهاب هنوز به شدت بحرانی است، گفت: با گذشت دو روز از وقوع زلزله هنوز مردم به آب و غذای کافی و وسایل گرمایشی لازم دسترسی ندارند.

 فرهاد تجری در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: پس از وقوع زلزله، نانوایی ها غیر فعال شدند و شبکه گاز قطع شد. در صورتی که نانوایی ها فعال و گاز منطقه نیز وصل شود، مردم تا حدودی قادر به تحمل فشار روانی ناشی از زلزله خواهند بود. 

وی با ابراز تاسف از این که بسیاری از زیرساخت های سرپل ذهاب در اثر وقوع زلزله تخریب و سیستم روشنایی قطع شده است، اظهار کرد: با وجود این که همکاران وزارت نیرو تلاش بسیاری کردند تا برق را وصل کنند، اما هنوز اقدام مثمر ثمری در این راستا صورت نگرفته است و مردم از خاموشی رنج می برند.

نماینده مردم قصر شیرین، سر پل ذهاب و گیلانغرب در مجلس تاکید کرد: به دلیل شدت زلزله و ریزش آوار، بسیاری از احشام زیر آوار مانده اند و در صورتی که امحا نشوند، بوی تعفن و مشکلات ناشی از آن منطقه را فرا خواهد گرفت.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان این که بسیاری از زلزله زدگان منازل خود را از دست داده اند، بیان کرد: امیدواریم مسئولان امر با توجه به برودت هوا هر چه سریع تر چاره ای برای اسکان بازماندگان این حادثه تلخ بیندیشند.

تجری در خصوص دسترسی زلزله زده ها به امکانات و بهداشتی درمانی گفت: تنها حوزه ای که به جرات می توان گفت در آن اقدامات چشمگیری انجام شد، بهداشت و درمان است که از وزیر بهداشت برای رسیدگی به موقع سپاسگذاریم.

وی از سفر رئیس جمهوری به منطقه سرپل ذهاب خبر داد و گفت: امیدواریم ظرف چند ساعت آینده بتوانیم بخشی از مشکلات را مرتفع کنیم.