سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷

تعلیق فعالیت شرکت هواپیمایی سوءاستفاده‌کننده از زلزله کرمانشاه

بلیط بلیت هواپیما

سلامت آنلاین- دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به انتشار خبر سودجویی برخی افراد و شرکتهای هوایی در تغییر قیمت بلیت سفر به مناطق زلزله‌زده گفت: پس از شناسایی فرد متخلفی که با یک شرکت هواپیمایی مرتبط بود، این شرکت به حالت تعلیق درآمد.به گزارش سلامت آنلاین، مقصود اسعدی‌سامانی گفت: در شرایطی که زلزله هفت‌ریشتری مناطقی از غرب کشور را لرزاند؛ برخی افراد سودجو اقدام به سوءاستفاده از این شرایط کردند.
او افزود: ابتدای صبح دیروز برخی از این افراد سودجو از طریق ربات نرخ‌ها را گرفته و نرخ جدید اعلام کردند. قیمت‌هایی نیز در همان ابتدای صبح اعلام شد که از هیچ منطق و ضابطه‌ نرخ‌گذاری‌ای تبعیت نمی‌کرد. بلافاصله پس از اعلام این خبر، پیگیری‌های لازم انجام و فرد متخلف شناسایی شد. این فرد مرتبط با یک شرکت هواپیمایی بود؛ بنابراین شرکت مزبور به حالت تعلیق درآمد.
وی اضافه کرد: متأسفانه برای کنترل سایت‌های اینترنتی ابزار خاصی وجود ندارد و نمی‌توان به‌درستی بر این بخش نظارت کرد.به جز این مورد در سایر موارد هیچ تخلفی در نرخ‌ها مشاهده نشد و قیمت‌ها به صورت تعادلی وجود دارد. قیمت بلیت به تناسب تقاضایی که وجود دارد و ساعت پرواز بین ١٢٠ تا ٢٣٠ تومان متغیر است. با توجه به شرایط ویژه روز گذشته حتی نرخ بلیت کلاس یک شرکت‌ها زیر ٢٣٠ تومان فروخته شد که به‌این‌ترتیب به نظر می‌رسد بلیت با نرخ کاملا متعادلی در بازار عرضه می‌شود. روز گذشته ١٠ پرواز فوق‌العاده برای مناطق زلزله‌زده پیش‌بینی شد و آمادگی کافی برای پروازهای فوق‌العاده بیشتر نیز وجود دارد. شرکت‌های هواپیمایی برای انتقال مجروحان به تهران و همین‌طور امدادرسانان به مناطق زلزله‌زده آمادگی کافی را دارند.
طبق اعلام روابط‌عمومی سازمان هواپیمایی شرکت هواپیمایی پویا صبح دیروز یک فروند هواپیمای ایلوشین با ظرفیت ٧٠ تخت و ٣٠ مسافر همراه، یک فروند هواپیمای آنتونف با ظرفیت  ٢٤ تخت و ٣٠ مسافر همراه، یک فروند هواپیمای چلنجر و سه فروند بالگرد را به مناطق زلزله‌زده اعزام و از همان دقایق نخستین عملیات انتقال مصدومان و مجروحان این حادثه را آغاز کردند. پیش‌ازاین روزانه هشت پرواز برنامه‌ای به فرودگاه‌های کرمانشاه و ایلام انجام می‌شد. (شرق)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.